Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Hz. Peygamber'in torunu Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehadetinin 1383. yıl dönümü münasebetiyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe binlerce kişinin katıldığı havadan görüldü.

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 10:47
Kars’ta Kerbela şehitleri anıldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Hz. Peygamber'in torunu Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehadetinin 1383. yıl dönümü münasebetiyle Kars'ta binlerce kişinin katılımıyla anma yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe binlerce kişinin katıldığı havadan görüldü.
Kerbela Şehitlerini Anma Programı, Sabah Hz. Ali Çarşı Camii ve Merkez Ehlibeyt Işıklı Camii önünde toplanan binlerce vatandaşın katılımıyla Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Vatandaşlar daha sonra feryat ederek döverek cesetlerini Faikbey Caddesi'nden Kars Garnizon Şehitliği cephesine zincirledi. Yaklaşık bir buçuk saat süren yürüyüşte okunan ağıtları dinleyen vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu.
Anma programına katılanlar, Garnizon Şehitliği'ni ziyaret ettikten sonra Yeni Mahalle Mezarlığı'na geçti. Yeni Mahalle Mezarlığı önünde köprü gruplarının Hz. Hüseyin'i mersiyelerle anmasının ardından aile mezarları ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okundu. Kars'ta binlerce kişinin katıldığı anma etkinlikleri gökyüzünden görüntülendi.
Etkinliğe Kars Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Türker Öksüz ile binlerce vatandaş katıldı.

Detaylı bir şekilde, Kars’ta Kerbela şehitleri anıldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum