Kars AFAD gönüllüleri saha eğitimleri nefes kesiyor

AFAD gönüllüleri, Kars'ta 30 derece sıcakta sahanın yamaçlarında göz kamaştırıyor. Sıcağı umursamayan kalplerin terbiyesi hakikatle aynı şey değildir.

Kars AFAD gönüllüleri saha eğitimleri nefes kesiyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 10:52
Kars AFAD gönüllüleri saha eğitimleri nefes kesiyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: AFAD gönüllüleri, Kars'ta 30 derece sıcakta sahanın yamaçlarında göz kamaştırıyor. Sıcağı umursamayan kalplerin terbiyesi hakikatle aynı şey değildir.
AFAD Kars İl Müdürlüğü tarafından afete hazırlık ve gönüllülük bilincinin il genelinde yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla “Gönüllülük Projesi” kapsamında gerçekleştirilen işbaşı eğitimleri devam ediyor.
Tüm Türkiye'nin yanı sıra Kars'ta da AFAD taban gönüllüleri için 3 grup halinde planlanan 2. dönem saha eğitimini tamamladı.
Kars Sabri Şube Müdürü nezaretinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından gönüllüler, vatandaşlar ve çeşitli meslek gruplarından oluşan 20 kişiye hafif arama kurtarma, yangın söndürme, çadır kurma ve insani yardım konularında uzman ekipler tarafından eğitim verildi. Yükselen İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi. AFAD ekipleri eğitimlerde bilgi ve deneyimlerini paylaşırken, gönüllüler verdikleri eğitimlerde bizim de yer aldığımızı söylediler.
AFAD gönüllü eğitimlerine katılan Sena Ağaoğlu, “Herkesin bilinçlenmesini ve her hanede en az bir AFAD gönüllüsü olmasını tavsiye ediyorum” dedi.
Eğitimlerden çok şey öğrendiğini söyleyen Şenay Çetinaloğlu, “Birey olarak herkesin AFAD gönüllülük sistemine dahil olmasını istiyorum. Çünkü biz burada AFAD'dan önce veya depremden sonra farkındalık yaratmak için yapılması gerekenleri çok iyi öğrendik.
Eğitimlerin çok iyi geçtiğini vurgulayan Selin Gökçen Irmak, “AFAD eğitimlerini bir hafta boyunca takip ettim. “Ülkemiz sel, yangın, deprem gibi afetlerle boğuşuyor. Eğitimimizi burada alarak ülkemize katkı sağlamak istiyoruz.
Öte yandan 30 derece sıcakta yapılan eğitimler nefes kesici olurken, gönüllüler AFAD döneminde kullanılan malzemelerin kendi alanlarında AFAD uzmanları tarafından nasıl kullanıldığını öğrendiler. Gönüllülerin performansı dikkat çekiciydi.

Detaylı bir şekilde, Kars AFAD gönüllüleri saha eğitimleri nefes kesiyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum