Kariye Merkezi, iş arayanlara projeler üretmeye devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde kurulan Kariyer Merkezi, iş arayanlar, öğrenciler ve işverenler için başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Kariyer Merkezi koordinasyonunda hayata geçirilen “Yetenek Dönüşümü” projesi ile gençler hem iş buluyor hem de iş dünyasına hazırlanıyor.

Kariye Merkezi, iş arayanlara projeler üretmeye devam ediyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:13
Kariye Merkezi, iş arayanlara projeler üretmeye devam ediyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde kurulan Kariyer Merkezi, iş arayanlar, öğrenciler ve işverenler için başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Kariyer Merkezi koordinasyonunda hayata geçirilen “Yetenek Dönüşümü” projesi ile gençler hem iş buluyor hem de iş dünyasına hazırlanıyor.
Yetenek Dönüşüm Projesi kapsamında devam eden 3 mesleki eğitim programının kursiyerlerine “Etkili İş Arama Teknikleri” eğitimleri verildi. Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, otomasyon, yapay zeka ve dijital teknolojilerin çalışma hayatını, iş tanımlarını, içeriklerini, çalışma tarzlarını ve işveren beklentilerini derinden etkilediğini söyledi. Becerilerin değiştiği günümüz dünyasında, Kariyer Merkezi'nin işgücü piyasasının dinamikleri ile işbirliğine dayalı projelerle değişime öncülük ettiğine dikkat çekti. Özada, “Mersin'de Dijital Liderler” projesi ile kurumları geleceğin iş dünyasına hazırlama, dijitalleşme ve insan kaynakları uygulamalarına yönelik 20 programa bin 750 kişinin katıldığını ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği içinde 5 etkinliğe 9 bin 500 kişinin katıldığını söyledi. "Carrière Mersin" projesi ile şehrin üniversitelerine Özada, “Mülakat Simülasyonu” projesi kapsamında iş arayanlarla işverenleri buluşturan 181 mülakat simülasyon etkinliğine 3360 kişinin katıldığını ve iş arayanlara 'bakım' deneyimi yaşattığını kaydetti.
Kariye Merkezi, iş arayanlara projeler üretmeye devam ediyor
Kariye Merkezi, iş arayanlara projeler üretmeye devam ediyor

Detaylı bir şekilde, Kariye Merkezi, iş arayanlara projeler üretmeye devam ediyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum