Karısıyla yasak aşk yaşayan adamı öldürdü: Kabuslarımda ilişkiye girdiklerini görüyordum

Karısıyla yasak aşk yaşayan adamı öldürdü: Kabuslarımda ilişkiye girdiklerini görüyordum, Konya'nın Yunak ilçesinde kaymakamlıkta çalışan Hekim Bingöl, daha önceki tahsis yeri İstanbul Küçükçekmece Kaymakamlığı'nda birlikte çalıştığı Hatice Ş.

Karısıyla yasak aşk yaşayan adamı öldürdü: Kabuslarımda ilişkiye girdiklerini görüyordum
Editör: 15Haber
24 Kasım 2021 - 20:03
Karısıyla yasak aşk yaşayan adamı öldürdü: Kabuslarımda ilişkiye girdiklerini görüyordum,

Konya'nın Yunak ilçesinde kaymakamlıkta çalışan Hekim Bingöl, daha önceki tahsis yeri İstanbul Küçükçekmece Kaymakamlığı'nda birlikte çalıştığı Hatice Ş. ile ilişkisi olduğu iddiasıyla kocası Ali Ş. kadar Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Aydınlar Mahallesi yakınlarında bıçakla öldürüldü.

CANSIZ BEDENİ MOLOZLARIN ARASINDA SAKLAMIŞ

Cansız bedeni yol kenarındaki moloz yığınlarının arasına saklayan Ali Ş., Yunak İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince İstanbul'da yakalanıp gözaltına alınarak ilçeye getirildi. Emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf eden Ali Ş., kayıp olan Doktor Bingöl'ün cansız bedenin yerini ceza bürosu ekiplerine gösterdi. Emniyetteki işlemlerinin arkasında adliyeye sevk edilen zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YARGILANMASINA BAŞLANDI

Olayla ilgili iddianamenin tamamlanmasının peşinde Eskişehir 4. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nde dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşmasında tutsak davalı Ali Ş., maktul Doktor Bingöl'ün eşi ve oğlu ile taraf avukatları hazır bulundu. Hakkında bilerek öldürme suçundan müebbet hapis cezası istenen sanık Ali Ş. mahkemede, savcılık ve emniyetteki ifadelerini tekrarladı.

''ONUNLA MESAJLAŞIRKEN YÜZÜNDE SEVİNÇ BELİRİYORDU''

Mahkemedeki ifadesinde İstanbul'da 4 yıldır yaşadığını ve öldürdüğü Hekim Bingöl ile eşiyle aynı yerde çalışması yoluyla tanıştığını söyleyen sanık Ali Ş., "23 yıldır askeri personelim. 2017 yılında İstanbul'a atandım. Eşim Hatice de Küçükçekmece Kaymakamlığı'na tayin oldu. İstanbul'da 4 yıl kaldım. Hekim'i eşimle benzer yerde çalıştığı için tanırım. Doktor son 2 yıldır eşime mesajlar atmaya başladı. Son aylardaki mesajlar sıklaşmaya ve uzun sürmeye başladı. Eşime durumu sorduğumda bana işiyle alakalı olduğunu söylüyordu. Eşim sert bir mizaca sahip olmasına rağmen bu mesajlaşmalarda yüzünde sevinç beliriyordu. Bazen 1-2 saat mesajlaştıkları oluyordu. Eşime sorunlarını işteyken halletmesini söyledim. O da öteki memurların arasında konuşamadıklarını ve bu sebeple mesajlaştıklarını söyledi.

''EŞİME 'GEÇEN SEFER FAZLA GÜZELDİ, TEKRARLAYIM' YAZDI''

Pandemi başladığında Hekim, Gezi İzin Kurumu'nda görevliydi. Eşim bana Hekim'in disiplin soruşturmaları olduğunu ve Yunak'a tayin olabileceğini söyledi. Bana 'İnşallah gitmez, onsuz meslek yeri hiç çekilmez' dedi. 2019 Haziran sonlarında eşimin telefonunu kontrol ettim. Doktor'in paylaştığı bir şart vardı ama bende numarası olmasına rağmen göremiyordum. Durumda 'Geçen sefer fazla güzeldi, yeniden yapalım' yazıyordu. Eşime sorduğumda durumun kendisine özel olmadığını, herkesin görebildiğini söyledi" diye konuştu.

Eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği kişiyi bıçakla öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

''BABAM DA ALDATMA MEVZUSUNDAN ANNEMİ ÖLDÜRMÜŞTÜ''

Eşiyle Doktor Bingöl arasındaki ilişkiden şüphelendiğini kaydeden Ali Ş., eşi durumu itiraf ettikten sonradan fazla öfkelendiğini aktararak, "Şüphelenmiştim ve sonradan eşime aralarında ilişki olup olmadığını sordum. İnkar etti oysa bana doğruyu anlatmasını, telefon teknik takibiyle durumun ortaya çıkacağını söyledim. Hatice ağlayarak bana durumu anlattı, cinsel ilişkiye girdiklerini söyledi. Çok öfkelendim, yüzüne tükürüp bela okudum. Evden çıkıp 7-8 saat bir parkta oturdum ve çocukluğumu düşündüm. Benim babam da aldanma mevzusu yüzünden annemi baltayla öldürmüştü" ifadelerini kullandı.

''EŞİM İLİŞKİYİ BİTİRDİĞİNİ SÖYLEDİ''

İlişkiyi öğrendikten daha sonra kendisini önemsiz hissetmeye ve intiharı düşünmeye başladığını söyleyen davalı Ali Ş., "İştahsızlık yaşamaya başladım. Kendimi önemsiz hissediyordum, intihar etmeyi düşündüm. 8 ay böyle geçti. Çocuklarımın etkilenmemesi için hiçbir şeyi emin etmedim. Kabuslar görmeye, kilo kaybı ve bayılmalar yaşamaya başladım. 2020'nin yaz ortalarında Hekim'in durumunu gördüm, 'Hatice aşkım seni fazla özledim gitmeden görüşelim' yazıyordu. Eşime bunun ne olduğunu sordum, o da kendisinin ilişkiyi bitirdiğini söyledi. Biz eşimle sosyal ağ hesaplarımızı kapattık. İstanbul'da 2 hastanenin psikiyatri servislerinde tedavi gördüm. Ayrıca çalıştığım jandarma komutanlığında psikolog desteği de aldım" dedi.

KABUSLARIMDA İLİŞKİYE GİRDİKLERİNİ GÖRDÜM"

Maktulün eşinin peşini bırakmadığını öne süren sanık Ali Ş., "Eşim, Hekim'in peşini bırakmadığını söylemişti. Hekim'in ona 'nasılsın' diye mesaj attığını gördüm. Kabuslarımda Doktor'in çalışmak için İstanbul'a geri döndüğünü ve eşimle ilişkiye devam ettiklerini görüyordum. Eşime o gün işe gitmemesini söyledim. Eşim ise Doktor'in kaymakamlığa geldiğini ve ayaküstü konuştuklarını söyledi. Hekim'i arayıp eşimin peşini bırakmasını söyledim. Doktor bana 'eşin isterse yine yaparım' gibi sözlerle çıkıştı ve bana Yunak'taki adresini verdi. 2021 Şubat ayında eşimin telefonunun çöp kutusuna baktım ve Doktor'le olan mesajlaşmasını gördüm. Doktor'i yeniden arayıp konuşmak istediğimi, onu alıp İstanbul'a getirerek ben ve eşimle birlikte aramızdaki meseleyi çözmek istediğimi söyledim" şeklinde konuştu.

ÖLDÜRMEDEN ÖNCE KONUŞMAYA YANINA GİTMİŞ

Öldürdüğü adam ile konuşmak için Yunak'a gittiğini ve birlikte İstanbul'a dönerlerken arasında ağız dalaşı çıktığını ileri süren sanık Ali Ş. "5 Mart 2021'de kendi aracımla Yunak'a gittim. Oraya hiçbir şekilde Doktor'i öldürmek nedeniyle gitmedim. Adresi bulup evine gittim. Kapıyı açtı içeri girdim ve 5-10 dakika salonda oturdum. Hazırlanınca evden çıktık. Arabaya bindik, o arkaya oturdu ben sürüyordum. İstanbul'a gitmek için yola çıktık. Telefonu aracın manevrasıyla düşüp ses çıkarıyordu. Ön tarafa koyabileceğimi söyledim ve alıp koydum. Seyir halindeyken yol kenarında çöp gördüm ve araçtaki çöpleri atarken ona fiziksel zarar vermek için telefonunu da attım.

Eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği kişiyi bıçakla öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

''BANA 'ADAM OLSAYDIN DA İZİN VERMESEYDİN' DEDİ''

Sivrihisar civarlarında bir köyün oralara gelmiştik. 'Aynı şeyi senin karına yapsalar sen ne yapardın?' diye sordum. Sinirlendi ve 'adam olsaydın da müsade vermeseydin, altındakine sahip olamazsan başkası gelir olur' gibi kışkırtma edici şeyler söyledi. Arabulucu kenara çekip onu dayak atmak için arabadan indim. Kapıya doğru yaklaşırken, kapıyı açıp bana bıçak savurdu. Bileğine sarıldım ve yere düştük. Bıçağın kabzasından tuttum, o sırada dizlerinin üstündeydi. Elinden bıçağı kurtarmaya çalışırken ensesine saplandı. Bıçağı çıkardım, dingin yatıyordu. Bıçağı arabanın konsoluna koydum. 5-10 dakika ağladım, olayın pişmanlığını yaşadım. Sonra yol kenarında moloz yığınları gördüm ve cesedi oraya sakladım. İstanbul'a doğru yola çıktım. Üzerimde bıçak veya tabanca götürmemiştim. Kendimi müdafaa etmek istedim. Keşke en ilk önce oraya gitmeseydim, pişmanım" dedi.

Maktulün eşi ve oğlu N.B. ile Ö.B.'nin avukatı soruşturma aşamasında hazırlanan Adli Tıp Kurumu (ATK) raporuna tarafından sanık Ali Ş.'nin maktulü 10 bıçak darbesiyle öldürdüğünü belirterek, sanığın 'tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek mahsus öldürme' suçundan yargılanması talebinde bulundu. Duruşma heyeti dosyadaki eksiklerin giderilmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 3 Şubat 2022 tarihine erteledi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Karısıyla yasak aşk yaşayan adamı öldürdü: Kabuslarımda ilişkiye girdiklerini görüyordum, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum