Karaman ve Çalımbay'dan ortak açıklama!

Karaman ve Çalımbay'dan ortak açıklama!, Spor Haberleri.

Karaman ve Çalımbay'dan ortak açıklama!
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 17:24
Karaman ve Çalımbay'dan ortak açıklama!, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı ’nda yarın akşam Ziraat Türkiye Kupası'nda final maçı oynanacak. Kayserispor ile Sivasspor aralarında oynanacak olan final mücadelesi 20.45 ’te başlayacak.

Final maçı öncesi iki ekip da hazırlıklarını tamamlarken, Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ile Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay maçla ilgili görüşlerini iki taraflı basın toplantısında aktardı.

Hikmet Karaman: İki Anadolu takımının final oynaması anlamlı

Konuşmasına Rıza Çalımbay ’ı tebrik ederek başlayan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman final maçıyla ilgili, “Türkiye ’nin en büyük kupasının finalini iki Anadolu takımının oynaması son derece manalı. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı iki Anadolu şehri; Sivas ve Kayseri bu finali oynayacak. Yarınki maçın iki komşu kentin barışçıl şekilde geçirmesini temenni ediyorum. İyi bir maç ortaya çıksın, izleyenler iki takımı da alkışlasın. Son oynadığımız Trabzonspor maçının ikinci 90 dakikasında taraftarlarımız kayda değer rol oynadılar, itici bir şiddet oldular. Oyuncularımız da bunun karşılığını verdi. Hazırlıklarımızı tamamladık, kupayı da galip gelmek istiyoruz. Ziya hocam ve takımına koskocoman hürmet duyuyoruz. Hayırlısı olsun” dedi.

Rıza Çalımbay: Sivaspor ’un kupa alması daha anlamlı olur

İlk kere kupada final oynayacak olan Sivasspor ’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, şehirde herkesin heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “Hocamı tebrik ediyorum. Çok hoş sonuçlar alarak finale geldiler. Biz de defalarca 2 senedir Avrupa ’ya gidiyoruz. Son zamanlarda defalarca Avrupa ’ya giden Anadolu takımı olmadığını düşünüyorum. Hoş bir kararlılık yakaladık. Hedefimiz kupaydı, sezona herkesten önce başladık, herkesten sonradan bitiriyoruz. Oyuncularımla kibir duyuyorum, bu tedirgin döneme rağmen finale değin getirdik. Şu Anda cümbür cemaat her şeyini koyacak ortaya. Kayserispor kupa almış, biz daha hiç kupa almamışız. Sivasspor ’un kupa alması daha anlamlı olur. Şehirde inanılmaz bir heyecan var. Karşımızdaki takım da bayağı bir takım yok. Nasıl bazı olduğunu mükemmel biliyoruz. Birbirimizi iyi tanıyoruz. Bence çok hoş maç olacak. Centilmence, uygun bir şekilde bir maç olsun. İki tarafa da başarılar, lakin bizim kupaya daha fazla ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Hikmet Karaman: Her iki takım da maçın bilincinde

Konuşmaların arkasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan tecrübeli teknik adam Karaman, “İki ekip birbirini tanıyor. Maç öncesi teknik tarafların konuşulması taraftarı değilim. Her iki takımın oyuncuları da maçın bilincinde. Kayseri olarak, Beşiktaş maçını kazandıktan daha sonra bundan böyle finali oynayıp finalde de kim çıkarsa çıksın hedefimizi kupa olarak belirledik. Ligde de şiddet anlar yaşadık” şeklinde konuştu.

Rıza Çalımbay: Kayda Değer olan istemek ve sahada mücadele etmek

Final maçında Sivassporlu oyuncuların tarih yazacaklarını açıklayan Rıza Çalımbay ise, “Final maçlarını futbolcu olarak çok oynadım. Oyuncular kendileri için oynarlar. Bu maçlar telafisi olmayan maçlar. Bu maç 90 dakikada olabilir, 120 dakika da olabilir ona tarafından kendimizi hazırlıyoruz. Asıl işi belirleyecek olan futbolcu arkadaşlarımız. Maçın gidişatı bu sonucu belirler. Manâlı olan tek bir şey var; arzu etmek ve sahada çaba etmek. Sivaslı oyuncular tarih yazacak, bilmeleri gerekiyor” dedi.

KAYNAK: İHA Karaman ve Çalımbay'dan ortak açıklama!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Karaman ve Çalımbay'dan ortak açıklama! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum