'Karadul'un da içinde olduğu DEAŞ şüphelileri adliyeye sevk edildi

'Karadul'un da içinde olduğu DEAŞ şüphelileri adliyeye sevk edildi, Gündem Haberleri.

'Karadul'un da içinde olduğu DEAŞ şüphelileri adliyeye sevk edildi
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 08:38
'Karadul'un da içinde olduğu DEAŞ şüphelileri adliyeye sevk edildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edinilen bilgiye göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar neticesinde 13 şüpheliyi belirleyen ekipler, 9 Mayıs sabahı operasyon için düğmeye bastı. Özel Harekat polislerinin de desteğiyle şehir halkı merkezinde 8, Tarsus'ta 3 adrese şafak operasyonu aranjör ekipler, O.S.E.A., S.E, K.F.K, A.A.M, A.H, H.A.A, A.E.K, H.S, M.A, A.H, C.H. ve A.H'yi gözaltına aldı. Adreslerde yapılan aramalarda ise fazla sayıda dijital materyal ile 2 kuru sıkı silah ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkasından 1 şüpheli bağımsızlık bırakılırken, 1'i bayan 11 şahıs ise adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili gözaltı kararı yer alan 1 kişiyi de arama çalışmaları devam ediyor. Kadının örgütün 'Karadul' olarak isimlendirdiği canlı bombacı olduğu ve eylem için kentte geldiği ortaya çıkmıştı.

Koray Meşhur
 

'Karadul'un da içinde olduğu DEAŞ şüphelileri adliyeye sevk edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum