Kar kalınlığı 50 santime ulaştı 930 yerleşim yerinin yolu kapandı

Kar kalınlığı 50 santime ulaştı 930 yerleşim yerinin yolu kapandı, Van ’da dün akşam saatlerine doğru başlayan kar yağışı, sabaha kadar sürdü.

Kar kalınlığı 50 santime ulaştı 930 yerleşim yerinin yolu kapandı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 10:16
Kar kalınlığı 50 santime ulaştı 930 yerleşim yerinin yolu kapandı,

Van ’da dün akşam saatlerine doğru başlayan kar yağışı, sabaha kadar sürdü. Kar kalınlığı, şehir merkezinde 20, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye dek ulaştı. Şehir genelinde 509 semt ve 421 mezra yolu ulaşıma kapandı. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Van-Bahçesaray yolunun 7 noktasına ise çığ düştü.

Emniyet nedeniyle ulaşıma kapatılan yolda, çığ riski sebebiyle egzersiz yapılmazken, dün Bahçesaray-Hizan yolunda da çalışma yapılan iş makinesinin üzerine de çığ düştü. İş makinesi operatörü Kemal Aktaş, son anda kar kümesi aşağı kalmaktan kurtuldu. Yolda, kar arıtma çalışmaları devam ediyor.

Kapanan 930 yerleşim yeri yolunun her yerde ulaşıma açılması için Büyükşehir Belediyesi ’ne bağlı karla çaba ekipleri de yoğun egzersiz yürütürken, şehir merkezinde sabah saatlerinden itibaren İpekyolu Belediyesi ’ne alt ekipler, kar temizliği yaptı.  (DHA)

Kar kalınlığı 50 santime ulaştı 930 yerleşim yerinin yolu kapandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum