evde masajmasaj istanbul

Kanser hastası Vanlı anne, PKK 'nın kaçırdığı evladı için tedavisini aksattı

Van annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı eylem kararlılıkla devam ediyor.

Kanser hastası Vanlı anne, PKK 'nın kaçırdığı evladı için tedavisini aksattı
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 15:45

Van annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı eylem kararlılıkla devam ediyor. Çocuklarının terör örgütü PKK göre dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumluluk sahibi tutan aileler, 22 haftadır partinin il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları öbür tarihlerde PKK terör örgütü kadar dağa kaçırılan ve sayıları 32'yi bulan aileler, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya geldi. Ellerindeki 'Dağları kurtlara kuşlara bırakın', 'Evlat nöbetindeyiz', 'Çocuklarımızı istiyoruz', 'Artık yeter! Yakamızdan düşün' ve 'Anneler nöbette' yazılı dövizlerle yürüyen anneler, bir yana da HDP ve PKK aleyhine slogan attı.

“Evladımı almadan geri adım atmayacağım”

PKK tarafından 13 yaşında dağa kaçırılan kızı Şeyma için eylemde olan anne Nazlı Sancar, 22 haftadır evlat nöbetlerine devam ettiklerini belirtti. Evlatları için asla geri adım atmayacaklarını ifade eden Sancar, “Cumhurbaşkanımız defalarca bizim yanımızdadır. Biz ise çocuklarımızı katiyen HDP'ye ve PKK'ya bırakmayacağız. Doğurduğumum Şeyma'mı, arkadaşımı istiyorum. Ben evladımı kaybolan yerden arıyorum. Kararlıyım, evladımı almadan geri adım atmayacağım” dedi.

“Tedavilerim yarıda kaldı”

Mide kanseri rahatsızlığının olduğuna uyarı çeken Sancar, “Kızım benim mide kanseri hastalığım var. Bunu hiçbir vakit dile getirmemiştim. Lakin bundan böyle dayanacak gücüm kalmadı. Tedavilerim yarıda kaldı. O bebek katillerine güvenme ve onları dinleme kızım. Gel devlet güçlerimize teslim ol. Ben zaten senin için bu şekilde ayakta duruyorum” diye konuştu.

Vanlı anne Saliha Mert ise yıldır evladından haber alamadığını dile getirerek, “HDP yandaşları evladımı kandırdı. Lanet olsun onlara. Onların bu ülkede ne işi var. Onlar bilmiyorlar mi bizler bir gün evlatlarımız için kapılarına mühür vuracağımızı. Bize yaşattıklarınızı sizde yaşayın HDP” şeklinde konuştu.

Yılmaz Sönmez

 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum