Kanada 'daki sel felaketinde can kaybı 4 'e yükseldi

Kanada ’daki sel felaketinde can kaybı 4 ’e yükseldi, Kanada'nın British Columbia eyaletinde bu hafta etkili olan şiddetli yağışlar su baskını felaketine neden olmuş, eyalette mucizevi hal (OHAL) duyuru edilmişti.

Kanada 'daki sel felaketinde can kaybı 4 'e yükseldi
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 23:56
Kanada ’daki sel felaketinde can kaybı 4 ’e yükseldi,

Kanada'nın British Columbia eyaletinde bu hafta etkili olan şiddetli yağışlar su baskını felaketine neden olmuş, eyalette mucizevi hal (OHAL) duyuru edilmişti. Sel felaketi nedeniyle 18 bin kişinin evlerinden terhis edildiği eyalette, arama-kurtarma çalışmaları esnasında 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşılması ile toplam can kaybı 4'e yükseldi.

Kanada Kraliyet Atlı Polisi tarafından yapılan açıklamada, söz konusu cansız bedenlerin Agassiz'in doğusunda Otoyol 7'de ve Otoyol 99'un Duffy Lake Yolu olarak bilinen bölümünde bulunduğu ve 3 erkeğe ait olduğu aktarıldı. Açıklamada keza, su baskını felaketinden kaybolan 5'inci kişiyi arama çalışmalarının askıya alındığı ama söz konusu kişinin hayatını kaybedenler arasında sayılmadığı açıklama edildi.

Mazot kullanımına kısıtlama getirilmişti

Eyalette, selde zarar görebilen otoyol ağının onarılması esnasında trafiğe ve tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle akaryakıt kullanımının 1 Aralık'a değin kısıtlama getirilmişti. Kısıtlama kararıyla sürücülerin yalnızca 30 litreye kadar yakacak almasına izin veriliyor.

Kanada ’daki sel felaketinde can kaybı 4 ’e yükseldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum