Kahta Belediyesi 'nde asgari ücret 5 bin 322 TL oldu

Kahta Belediyesi ’nde asgari ücret 5 bin 322 TL oldu, Adıyaman ’ın Kahta ilçesinde Kahta Belediyesi ile Bütün Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası aralarında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kahta Belediyesi 'nde asgari ücret 5 bin 322 TL oldu
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 20:25
Kahta Belediyesi ’nde asgari ücret 5 bin 322 TL oldu,

Adıyaman ’ın Kahta ilçesinde Kahta Belediyesi ile Bütün Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası aralarında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Buna göre en az net minimum maaş 5 bin 322 TL oldu.

Saadet Partili Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Belediyemizde çalışan personeller için en az net en düşük ücret 5 bin 322 TL olacaktır. Halkımıza ve çalışanlarımıza duyurulur” açıklamasında bulundu.

“MİLLİ MANZARA BELEDİYECİLİĞİNE YAKIŞAN YAPILDI”

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydınlatılmış, asgari ücretle çalışan belediye personelinin maaşlarına takriben yüzde 90 zam yapıldığını vurgulayarak, Kahta Belediye Başkanı Turanlı ’ya tebrik mesajında bulundu. Aydın, “Milli Manzara belediyeciliğine yakışan yapılmış; şanslı olsun” ifadelerini kullandı.

Kahta Belediyesi ’nde asgari ücret 5 bin 322 TL oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum