Kahramankazan "1. Grup Belediye" statüsüne yükseldi

2019 yerel seçimleri başkanlığında Serhat Oğuz başkanlığında gerçekleştirdiği projeler ve ürettiği hizmetler ile dikkat çeken Kahramankazan Belediyesi, belediyeler sıralamasına göre hazırlanan belediyeler gruplandırmasının en üst seviyesi olarak tanımlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından belediyelerin nüfusları ve sosyal ve ekonomik gelişmişlik durumları. Grup “Belediye” statüsüne terfi etti. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, mahallelerini kalkındırmak adına önemli adımlar attıklarını belirterek, "58 bin nüfuslu Kahramankazan'ımızda Türkiye'ye örnek teşkil eden hizmetler ürettik ve bunu başaran bir belediye olduk. nüfusu bir milyona yaklaşan şehir ve mahallelerle rekabet ediyor. Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayınlanan bu gruplama bunun kanıtıdır.

Kahramankazan "1. Grup Belediye" statüsüne yükseldi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 15:45
Kahramankazan “1. Grup Belediye” statüsüne yükseldi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: 2019 yerel seçimleri başkanlığında Serhat Oğuz başkanlığında gerçekleştirdiği projeler ve ürettiği hizmetler ile dikkat çeken Kahramankazan Belediyesi, belediyeler sıralamasına göre hazırlanan belediyeler gruplandırmasının en üst seviyesi olarak tanımlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından belediyelerin nüfusları ve sosyal ve ekonomik gelişmişlik durumları. Grup “Belediye” statüsüne terfi etti. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, mahallelerini kalkındırmak adına önemli adımlar attıklarını belirterek, "58 bin nüfuslu Kahramankazan'ımızda Türkiye'ye örnek teşkil eden hizmetler ürettik ve bunu başaran bir belediye olduk. nüfusu bir milyona yaklaşan şehir ve mahallelerle rekabet ediyor. Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayınlanan bu gruplama bunun kanıtıdır.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Kahramankazan Belediyesi tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan Belediye Gelirleri Kanunu Genel Tebliği'ne göre, “1. Grup, “Belediye” statüsüne yükseltildi. Cemaat Grupları, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Dairesi Başkanlığı'nın görüşleri alınarak hazırlanmıştır. Belediyelerin dahil olduğu gruplar, belediyelerin nüfusları ile sosyal ve ekonomik gelişmişlik durumlarına göre belirlenmiştir. Nüfusa göre yapılan tespitte, nüfusu 250.000'den fazla olan belediyeler 1. grup, 100.001 ila 250.000 nüfuslu belediyeler, 2. grup, 50.001 ila 100.000 nüfuslu belediyeler, 3. grup, 10.001 ila 100.000 nüfuslu belediyeler şeklindedir. 50.000, 4. grup, nüfusu 10.000'e kadar olan belediyeler 5. gruba ayrıldı.
ifşa etti
Tebliğ'in 3. maddesinde “Sınai, ticari veya turistik açıdan önemli olan belediyeler ile ilçe başkenti olan belediyeler ait oldukları gruptan yeniden sınıflandırılmıştır” ibaresi yer almaktadır. Bu makale, nüfus yanında belediyelerin sanayi, ticaret ve turizm açısından öneminin de gruplaşmada belirleyici olduğunu göstermiştir. Yaklaşık 58 nüfusa sahip Kahramankazan belediyesi “1” olarak sınıflandırılıyor. “Grup Komünü” statüsüne yükseltildiğini belirtmek gerekir. 1. Programın “Grup Komünü” statüsüne yükseltilmesi, ilçenin son dönemdeki sosyal ve ekonomik gelişimini gözler önüne serdi.
"Nereye geldiğimizin kanıtı"
31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Serhat Oğuz'un göreve gelmesiyle birlikte, hayata geçirdiği projeler ve ürettiği hizmetlerle Türkiye'ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, 58 bin nüfuslu Kahramankazan, iller ve yerel yönetimde bir milyon ilçe. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 3,5 yılda ilçelerini geliştirmek adına önemli adımlar attıklarını belirterek, "58 bin nüfuslu Kahramankazan'da Türkiye'ye örnek teşkil eden hizmetler ürettik ve belediye olduk. yaklaşık bir milyon nüfusa sahip şehirler ve mahalleler ile rekabet eder. Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayınlanan bu gruplama bunun kanıtıdır. Önümüzdeki 2 yıl boyunca Kahramankazan, hizmet destanının yazılacağı Ankara'mızın ve Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak. Hemşehrilerimizin bize duyduğu bu güveni bizler de taşımaya çalışıyoruz, taşımaya da devam edeceğiz. Ne yaparsak yapalım ilçemiz için yapıyoruz” dedi.
Kahramankazan “1. Grup Belediye” statüsüne yükseldi
Kahramankazan “1. Grup Belediye” statüsüne yükseldi

Detaylı bir şekilde, Kahramankazan “1. Grup Belediye” statüsüne yükseldi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum