Kağıthane'de rezidanslara dadanan maskeli kadın hırsızlar kamerada

Kağıthane konutlarına musallat olan maskeli kadın hırsızlar, bir günde 3 farklı adresten binlerce lira ve yüklü miktarda mücevher çaldı. Şikayet üzerine çalışan Sadabad Emniyet Müdürlüğü ekipleri, toplam 113 adli sicil kaydı bulunan ve 11 aranan iki kadın soyguncuyu gözaltına aldı. Hırsızların konutlara giriş çıkışları güvenlik kameralarına yansıdı.

Kağıthane'de rezidanslara dadanan maskeli kadın hırsızlar kamerada
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 10:12
Kağıthane’de rezidanslara dadanan maskeli kadın hırsızlar kamerada, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kağıthane konutlarına musallat olan maskeli kadın hırsızlar, bir günde 3 farklı adresten binlerce lira ve yüklü miktarda mücevher çaldı. Şikayet üzerine çalışan Sadabad Emniyet Müdürlüğü ekipleri, toplam 113 adli sicil kaydı bulunan ve 11 aranan iki kadın soyguncuyu gözaltına aldı. Hırsızların konutlara giriş çıkışları güvenlik kameralarına yansıdı.

Geçen Mart ayında Kağıthane Merkez Mahallesi'nde iki ayrı adreste meydana gelen olayda, mahalledeki konutlara musallat olan iki maskeli kadın soyguncu, kapı açıkken ve güvenlik ekibinin dikkat etmemesi üzerine rahat bir tavırla konutlara girmeye başladı. İlk olayda kadın hırsızlar el sallayarak sokaktan eve girerek Rafet K.'nin evine zorla girdi.

Binlerce lira değerinde döviz ve mücevher çaldılar.
Hırsızlar, apartman dairesine girerek evi aradı ve dağıttı. Evin içinde saklı olan 3.000 dolar, 1.500 lira ve mücevherleri çalıp evden çıktı. Hırsızlar da el sallayarak evden çıktı. Rafet K.'nin evinden çıkan hırsızlar, daha sonra aynı mahallede başka bir sokaktaki bir eve girerek, burada Hanife İlkay K.'nin evinin kapısını zorlayarak açtı ve içeri girdi. Aynı şekilde evi dağıtırken arama yapan kadın hırsızlar da evden mücevher çalarken ortadan kayboldu. Olaydan 3 gün sonra iki kadın hırsız aynı mahallede bir eve girerek evden kaçarak 60 bin lira, 600 euro, 700 dolar ve yüklü miktarda ziynet eşyası çaldı.

Kağıthane polisi kadın hırsızları yakaladı
Evlerine baskın yapılan Muhammet Elçi İ., Rafet K. ve Hanife İlkay K. durumu polise bildirdi. Bildirim üzerine hareket eden Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Sadabad Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kriminal Araştırma Bürosu ekipleri, bina ve sokak güvenlik kameralarını tek tek inceleyerek hırsızların nereye gittiklerini belirlemeye çalıştı. Cansu A. (22) ve Sultan C.'nin (32) saha çalışması sırasında takılarından şüphelenen polis ekipleri, durup arama yapmak istedi. Bu sırada kolyenin çalındığını belirleyen Kağıthane polisi, açıklamaya uyan Cansu A. ile Sultan C.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Suç makinesi hırsızlara para fışkırttı
Hırsızları arayan polis ekipleri, Cansu A'ya ait 55 bin lira, 300 dolar, 1.550 euro ve çok sayıda mücevhere el koydu. GBT'nin sorgusunda 50'den fazla suç işlediği öğrenilen Cansu A.'nın 5 ayrı suçtan arandığı belirlendi. Suçlar. Öte yandan 80'den fazla sabıka kaydı bulunan ve 6 ayrı suçtan aranan Sultan C.'ye ait 5 bin 100 lira, 320 dolar ve ziynet eşyası ele geçirildi. Gözaltına alınan iki hırsız, adliyeye sevk edildikten sonra çıkarıldıkları mahkemece "ev hırsızlığı" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Hırsızların kollarını sallayarak konutlara girdiği anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Detaylı bir şekilde, Kağıthane’de rezidanslara dadanan maskeli kadın hırsızlar kamerada başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum