Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken çağrı

Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken çağrı, Gündem Haberleri.

Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken çağrı
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 16:16
Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken çağrı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar; Fırat FISTIKSevgim Begüm YAVUZ

Yargıtay, Cumhuriyet Irk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını açıkladı. Üç davadan aldığı cezaları onadı, iki davayı ise düşürdü. 4 sene 11 ay hapis cezası onanan ve hakkında siyasi yasak kararı bahşedilen Kaftancıoğlu ’nun karar sonrası birincil açıklaması şöyle:

HUKUKSUZLUĞUN HEPİMİZE YAŞATTIĞI MAĞDURİYET

“Burada mesele Canan Kaftancıoğlu ’na ne ceza verildi, nasıl verildi meselesinin ötesinde bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Bundan nedeniyle merak edeni, arayan soran dostlarıma şunu söylemek isterim ama; biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye dek bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya değin çalışmaya devam edeceğiz.

Hemen İstanbul ’a giderek tekrar çalışmaya devam edeceğim. Asla ve katiyen umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek götüreceğiz. İşte o zaman bu ülkede hakiki yargı ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak.”

KILIÇDAROĞLU: DERHAL YOLA ÇIKIN

Kararın ardındaki Twitter hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: Partimizin bütün milletvekilleri, aninda İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın.

Kaftancıoğlu'nun cezası onandı, Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken çağrı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum