Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi, Gündem Haberleri.

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 17:41
Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Konya'da sevgilisini darp ettiğini düşündüğü Bağımsızlık Duran'ı alıkoymak isterken öldürdüğü gerekçesiyle verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay göre bozulan Kadir Şeker'in ilk duruşması görüldü. İlk duruşmada Şeker'in tutukluluk kararının devamına ilişkin durumu Antalya'da yaşamış Duran'ın annesi Mübeyyen Güner değerlendirdi. Oğlunun fotoğrafına bakarken gözleri dolan Güner, adalete güveninin tam olduğunu kaydetti.

Mübeyyen Güner, dosyada halen bilinmeyenlerin olduğunu savundu.

"Ortada bir can gitmiş"

Adalete tekrar tekrar güvendiğini dile getiren Güner, "5 Temmuz'da her tarafta bir mahkeme daha olacak. Sonuçta bir can gitti. Olayda kadına zor diye bir şart yoktur. Rapor elimdedir, bu raporu ben düzenlemedim devlet verdi. Darp, cebir izi yoktu diyor raporda. Halen kadına baskı deniliyor. Kadir suçsuzsa bıçak niçin elinde. Bu bıçak Kadir'in, bıçağı açtığın vakit büyüyor. Öğrenci birey bıçak oynamaz, kalemle ilgilenir. Apaçık bir can var gideni bunu gören duyan yok. Yerde oğluma tekme attığını bir tanık söylüyor, nasıl oluyor da kadına güç deniliyor. Bunu adalet de biliyor. 'Tahliye' diyorlar, bu olamaz. Ortada bir can gitmiş, tavuk ölüsü değil. Nereye temize çıkma olacak” diye konuştu.

"Müebbet istiyorum"

Bahşedilen cezanın Kadir Şeker'e ödül niteliğinde olduğunu savunan Güner, “Ödüldü hiçbir şey değildi. Zaten 6 ayını bıçaktan aldı. Aldığı 12 yıl cezaydı, bunun yatarı da 8 yıldır. Bir can için 8 sene ceza çok mu, bence çok değil bir ödüldü. Ben daha fazla ceza almasını istiyorum. Dosya müebbetten açılmıştı. Burada mahsus adam öldürme var. Ben müebbet istiyorum. Bu çocuğun cezası müebbettir. Dosyanın içinde çok bilinmeyenler var. Her şey tesadüf değildir. böylece tesadüfler var da 6 ay boyunca Kadir Şeker tramvaya kendi kartıyla biniyor, durum günü ne hikmetse kardeşinin kartıyla biniyor. Bu şüpheli bir şart. Karanlıkta A.D., siyah saplı bir bıçak vardı diyor. Ne hikmetse Hür'ün bıçaklandığını görmüyor. Benim bir başka tanığım niçin dinlenmedi” diye konuştu.

"Adalete güveniyorum"

Kadir Şeker'in cezasını eksik bulduğunu ifade eden Mübeyyen Güner, “O cezaya itiraz etmiştik. sonuna kadar davanın arkasındayız. Kadir olay yerinde ayrıntılarıyla raslantı bulunmuyor. Kadına kuvvet yok. Verilen ceza ise ödüldü. Kadir'in hayalleri değil, bizim hayallerimiz gitti. İki tane daha çocuğum var, onların önünü açamıyorum. Mağdur olan biziz, işimden, evimden oldum, çocuğum eğitimini yarım bıraktı. Adalete güveniyorum. Adaletin kestiği parmak acımaz. Sabırla bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

İsa Akar - Ertuğrul Gün
 

Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kadir Şeker'in tutuksuz yargılanma talebinin reddi, maktulün annesini sevindirdi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum