Kadınlar 'Pınar için adalet' diye haykırdı

Kadınlar 'Pınar için adalet' diye haykırdı, Gündem Haberleri.

Kadınlar 'Pınar için adalet' diye haykırdı
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 23:43
Kadınlar 'Pınar için adalet' diye haykırdı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ’i (27) boğduktan daha sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı ’ya bahşedilen cezanın ‘ödül ’ gibi olduğunu söyleyen Kuşadası Kadın Platformu üyeleri, akşam saatlerinde Kaya Şavkay Meydanı ’nda mahkeme kararını protesto etti.

“Pınar için Yargı” talebini dile getiren platform adına bir basın açıklaması yapıldı. “Canavarca hisle bile bile öldürmenin haksız tahriki olmaz, erkek katilleri cesaretlendiren, cezasızlıkla ödüllendiren bu kararı tanımıyoruz” denilen açıklamada erkek egemen yargı eleştirildi.

“ÖDÜL GİBİ CINAYET”

Hakiki adalet sağlanana kadar susmayacaklarına aksan yapılan açıklamada, “Kadın katillerini cesaretlendiren, onları cezasızlıkla ödüllendiren bu ve sanki kararları verenler ülke insanlarının vicdanında, kadınların katilleri kadar suçludur. Erkek adalet tarafından verilmiş bu kararı kabul etmiyoruz. Kadınlar acımasızlık edilerek öldürülürken, faillerine ödül gibi cezalar veriliyor. Erkek yargı önünde hakiki adalet sağlanana değin sokaklarda meydanları terk etmeyeceğiz” denildi.

Kadınlar 'Pınar için adalet' diye haykırdı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kadınlar 'Pınar için adalet' diye haykırdı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum