evde masajmasaj istanbul

Kadın jandarmalar önce eğitim verdi, sonra oklavayı alıp hamur açtı

İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik kuvvet ile tacizi en üye indirmeyi amaçlayan KADES Projesi hakkında mesuliyet bölgelerinde tüm kadınlara ulaşarak eğitimler verip uygulamayı anlatan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, köy köy gezerek kadınl.

Kadın jandarmalar önce eğitim verdi, sonra oklavayı alıp hamur açtı
Editör: 15Haber
06 Ekim 2021 - 11:16

İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik kuvvet ile tacizi en üye indirmeyi amaçlayan KADES Projesi hakkında mesuliyet bölgelerinde tüm kadınlara ulaşarak eğitimler verip uygulamayı anlatan Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, köy köy gezerek kadınlarla buluşuyor.

Şehir genelinde eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini aralıksız sürdüren Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Eskil ilçesine alt Kökez köyü'nde ocak başında hamur açan kadınlarla bir araya geldi. Kadınlarla sohbet eden jandarma ekipleri, başlangıçta maskeleri olmayan kadınlara kendi elleriyle maske taktı. KADES programı hakkında eğitime geçen jandarma ekipleri, başvuru hakkında hazırlanan el broşürlerini kadınlara dağıttı.

Ardındaki uygulamanın amacını anlatan jandarma ekipleri, kadınların telefonuna KADES programını yükleyerek nasıl kullanılacağını da anlattı. Eğitimin gerisinde halkla iç içe egzersiz performanslarıyla dikkat çeken bayan jandarma ekipleri, ellerine aldıkları oklavalarla hamur sofrasının başına geçti. Oklavalarla hamurları açıp içlerini dolduran bayan jandarmalar, sonra açtıkları hamuru ocaktaki sac üstünde pişirdi. Kadın dayanışmasının gözler önüne serildiği eğitim programında köy halkı jandarmalara teşekkür etti.

“Keza güvenliğimizi sağlıyorlar, ayrıca de eğitim veriyorlar”

Köy halkından Kezban Mutlu (57), ayrıca eğitim aldıklarını hem de hoş bir gün geçirdiklerini belirterek, “Bugün jandarma kızlarımız geldi. Bize KADES'i öğrettiler. Güldük, eğlendik, çok sevdik. Allah razı olsun devletimizden, fazla memnun olduk. Askerlerimizle, jandarmalarımızla, kızlarımızla yedik, içtik, eğlendik. Bizim için de bir değişiklik oldu. Beraber yufka açtık, börek yaptık, sıkma yedik. Kızlarımız bize anlattılar. Biz bilmiyorduk, böyle şeylerde bilgimiz yoktu bizim. Lakin bize öğrettiler. Allah razı olsun. Fazla memnun oldum. Allah'ım devletimize zeval vermesin” dedi.

Kökez köyü Muhtarı Ahmet Kırlı (67) ise, jandarma ekiplerinin asayiş ve güvenliği sağlamanın dışarıya birçok konuda eğitimler verdiğini belirterek, “Jandarmamızın hizmetlerinden son derece memnunuz. Keza asayişimizi sağlıyorlar hem de KADES gibi eğitimler veriyorlar. Jandarmamızın çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz, ayağınıza sıhhat. Keza eğitiyorlar hem de güvenliğimizi sağlıyorlar” diye konuştu.

Zeycan Kırlı (60) ise, “Genç kızlarımız geldi, bizi bilgilendirdiler. KADES nedir bilmiyorduk. Asistan oldular. Biz de yufka açtık, eğlence oldu. Börek ve sıkma yaptık. Fazla memnun olduk geldikleri için” ifadelerini kullandı.

Yasin Can

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum