Kadim Yaşar kariyer yolculuğunu Hülya Koçyiğit'e anlattı

Kadim Yaşar kariyer yolculuğunu Hülya Koçyiğit'e anlattı: Hülya Koçyiğit'in sunumuyla TRT1'de yayınlanan "Film Gibi Hayatlar" programının bu haftaki konuğu Kadim Yaşar oldu. Yaşar, Koçyiğit'in sorularını içtenlikle yanıtlayarak mesleki geçmişinden bahsetti.

Kadim Yaşar kariyer yolculuğunu Hülya Koçyiğit'e anlattı
Editör: Derya Demir
11 Nisan 2022 - 01:41 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 11:58
Kadim Yaşar, Hülya Koçyiğit'in TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. 2002 yılında 'Ekmek Teknesi' dizisiyle oyuncu olan Yaşar, Türkan Şoray ve Haluk ile birlikte 'Tatlı Hayat'a (2001-2004) katılacağını öğrenince yaşadıklarını ve kariyerinin nasıl değiştiğini anlattı. Bilginer, konuk oyuncu.

Kadim Yaşar kariyer foto

Konservatuar mezunu olan Kadim Yaşar, “Konservatuarda okuyarak mesleğimi taçlandırmak, içinde yaşadığım toplumu ve insanları getirdi. Çünkü sanatla uğraşmak, onu bir hobi olarak görmek, bize ruhumuzu besleyen, besleyen, yaşatan rengarenk bir dünya verdi. Çalışıyoruz” dedi.

Okuldan sonra çocuk tiyatrosu yapmaya başladığını söyleyen 45 yaşındaki oyuncu, kendisine çok şey kattı.

Yer aldığı projelerde karakter analizine büyük önem verdiğini ifade eden oyuncu, karakterin tutarlılığının bozulmasına izin vermediğini söyledi.
 

"KARİYERİMİN DEĞİŞTİĞİNE İNANIYORUM"


Kadim Yaşar, 'Ekmek Teknesi' dizisinin setinde yer alan 'Tatlı Hayat' dizisine konuk oyuncu olarak katılacağını öğrendiği sabaha kadar Türkan Şoray'la yüzleşme fikrinin kendisini uyandırmadığını itiraf etti: Yoldayım, hala inanamıyorum. Türkan abla ile tanıştıktan sonra hayatımın ve oyunculuk kariyerimin o eşikten sonra değiştiğine inanıyorum. Gözlerindeki ışık, ben onunla sahnede oynarken, gözlerimin içine bakarken gözlerini benden hiç ayırmaması... Bana nasıl oyuncu olmam gerektiğine dair çok ama çok iyi dersler verdi. O bakışlardan sonra kendine geldi.

Kadim Yaşar kariyer
 

"KADİR İNANIR'IN SELVI BOYLUM'DA OYNADIĞI ROLÜ OYNAMAK İSTEDİM"


"Yeşilçam filmlerinde canlandırmak istediğim derin karakterler vardı. 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filminde Kadir İnanır ve 'Umut' filminde Tuncel Kurtiz'in oynadığı rolü oynayabilmek isterdim" dedi. Yaşar, eleştirilmeyi sevdiğini belirterek, "Kendimi izliyorum. Ne kadar kötü oynadığıma, nereden geldiğime, nerede hak ettiğime, role bir şeyler katabiliyor muyum, yerime güveniyor muyum ona bakıyorum. Eleştirilmek her zaman istediğim, her zaman tercih ettiğim bir şeydir.
 

"BİZİM DAHA PSİKOLOJİK"


Son olarak "Benim Adım Melek" (2019-2021) dizisinde rol alan ünlü oyuncu şu açıklamayı yaptı:

“Eski dönemde yaşadıklarınız, zamanın zorluklarıyla kıyaslanamaz. Bizimki daha psikolojik. çalışma koşulları "Duvarları yıkmaya çalışmayı kabullenmekte zorlanıyorum. Eskiden yazardım ama artık işim bitti."

Kadim Yaşar kariyer


 

"BEN BİR AKTÖRÜM"


Sanatçı yazmayı bırakma nedenini ise "Bilerek yazmadım. Duygusal olarak doyunca, kağıda boşaltınca ruh sıfırlanıyor. Ama ben 'Ben oyuncuyum' dedim. Ben yazıyorum."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum