Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı

Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı, Gündem Haberleri.

Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 22:17
Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Dün Akdeniz ’in ortasında Afrika kıyılarından İtalya kıyılarına geçmeye çalışırken motoru bozulan teknedeki mahsur kalan ve sürüklenen 95 göçmen telefonla yardım kuruluşlarından destek istedi.

Milletlerarası göçmen yardım kuruluşlarından Sea Watch ’un ulaştığı Malta ve Lampedusa sahil emniyet yetkilileri göçmenlere yardıma gitmeyi reddetti.

BÖLGEDEKİ TÜRK GEMİSİ YARDIMA GİTTİ

Göçmenler için harekete geçen Sea Watch helikopteri bölgede seyir halinde yer alan Türk bayraklı kuru yük gemisi Aslıhan ile irtibata geçti. 100 metre uzunluğundaki Aslıhan gemisinin kaptanı bahşedilen koordinatlar üzerinden Akdeniz ’de sürüklenen göçmenleri bularak kurtardı ve gemiye çıkardı. Göçmenlere erzak yardımı yapıldı.

SEA WATCH GEMİSİNE TESLİM EDİLDİ

Arkasından bölgeye gelen Sea Watch takviye kuruluşunun gemisine teslim edilen göçmenlerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken yardım kuruluşu, Çakıroğlu Denizcilik Limited Şirketi ’ne ait Aslıhan gemisi kaptanı ve personeline duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti, durumu kendisine ait sosyal ağ hesaplarından duyurdu.

Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kaderine terk edilen göçmenleri Türk gemisi kurtardı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum