JASAT, altın hırsızlarını 25 kameranın görüntülerini izleyerek yakaladı

JASAT, altın hırsızlarını 25 kameranın görüntülerini izleyerek yakaladı, İl Jandarma Komutanlığına emrindeki Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), İdil ilçesine bağlı Kırca köyünde 30 Aralık'ta bir evde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili egzersiz başlattı.

JASAT, altın hırsızlarını 25 kameranın görüntülerini izleyerek yakaladı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 14:31
JASAT, altın hırsızlarını 25 kameranın görüntülerini izleyerek yakaladı,

İl Jandarma Komutanlığına emrindeki Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), İdil ilçesine bağlı Kırca köyünde 30 Aralık'ta bir evde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili egzersiz başlattı. Ekipler, yapılan araştırmada belirlenen belirsiz aracı saptamak amacıyla, 25 ayrı güvenlik kamerasına ait 75 saatlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. İncelemede saptama edilen araçta bulunan 3 şüphelinin kimlikleri belirlendi. Yapılan operasyonda şüphelilerden H.G. Mardin'de, A.K. ve H.K. de Şırnak'ta yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramada çalınan altınlar ve 3 bin 600 TL ele geçirildi. Piyasa değeri 500 bin TL olan 5 altın bilezik, 1 bütün altın, 6 çeyrek altın, 1,5 metre altın zincir kolye ve kolye ucu ile 2 altın bileklik, 1 çubuk kolye ve para sahibine teslim edildi. Konut sahibi, jandarmanın kısa sürede çalınan altınları bulmasına sevindiklerini belirterek, ekiplere teşekkür etti.

Melih Yiğit
 

JASAT, altın hırsızlarını 25 kameranın görüntülerini izleyerek yakaladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum