evde masajmasaj istanbul

Jandarmadan tarihi eser kaçakçılığına suçüstü

Edinilen bilgiye göre, Aksaray'ın merkeze emrindeki Çimeli köyünde 2 şüphelinin tarihi eser kaçakçılığı yaptığı, ellerinde yer alan tarihi eserleri satışa çıkardığı bilgisine ulaşan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçt.

Jandarmadan tarihi eser kaçakçılığına suçüstü
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 14:31

Edinilen bilgiye göre, Aksaray'ın merkeze emrindeki Çimeli köyünde 2 şüphelinin tarihi eser kaçakçılığı yaptığı, ellerinde yer alan tarihi eserleri satışa çıkardığı bilgisine ulaşan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçti. Ekipler, İsmail Ö. (34) ve Çapan C. (25) isimli 2 şüpheliyi takibe aldı. Takriben 2 hafta baştan başa teknik ve fiziki takip yapan jandarma ekipleri tatmin edici delil ve bulgulara ulaşmasının arkasından operasyon için düğmeye bastı. Köyde bulunan müstakil bir eve yönelik gerçekleştirilen operasyonda 2 belirsiz tarihi eserlerle satmak yaptıkları sırada suçüstü yakalandı.

Operasyonda 245 adet sikke, 27 adet tarihi obje, 6 adet yüzük ve 1 adet üzerinde haç işareti olan parça ele geçirildi. Gözaltına alınan 2 belirsiz sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürülürken olayla ilgili soruşturma açıldı. Jandarmadan yapılan açıklamada, “Kültürel mirasımızı gözetmek amacıyla itinalı ve işine düşkün çalışmalarımıza devam edilecektir” denildi.

Yasin Can

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum