Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu: 5 gözaltı

Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu: 5 gözaltı, Gündem Haberleri.

Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu: 5 gözaltı
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 12:12
Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu: 5 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; şüpheli kişilerin, dünyaca ünlü markalara ait firari telefonları piyasaya sürerek hileli gelir elde edeceği bilgisini aldı. Yapılan istihbari araştırmalar ve fiziksel peşine düşüp takip neticesinde, söz konusu telefonların gümrükte tescil yapılmadan kanunsuz yollarla yurda sokulduğu ortaya çıktı.

Adrese eş zamanlı işlem düzenlendi

Jandarma ekiplerince yapılan peşine düşüp takip neticesinde, şüphelilerin yapılanması deşifre edilerek kaçak telefonların depolandığı adresler belirlendi. Işlem için düğmeye basan ekipler; 3 bambaşka adrese aynı zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda; 535 kaçak cep telefonu, ile bin 500 adet cep telefonlarına ait çok miktar cihazı ele geçirildi.
Arama sonrası yapılan dijital incelemede; ele geçirilen cep telefonlarının, internet aracılığıyla alışveriş yapılan sitelerde orjinalmiş gibi satışının yapılarak piyasaya sürüldüğü, IMEI numaralarının ayrı marka ve modeldeki cep telefonlarına ait olduğu tespit edildi. Yakalanan şahıslar; ifadelerinin alınmasının ardındaki adli makamlara sevk edildi.

Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu: 5 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Jandarmadan kaçak cep telefonu operasyonu: 5 gözaltı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum