Jandarmada tarihi eser operasyonu: 3 gözaltı , ÇORUM haberleri

Son Dakika ÇORUM haberleri: Çorum’da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen tarihi eser operasyonunda 3 kişi yakalanırken, çok sayıda sikke ve tarihi eser ele geçirildi.

Jandarmada tarihi eser operasyonu: 3 gözaltı
, ÇORUM haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 16:42
Jandarmada tarihi eser operasyonu: 3 gözaltı , ÇORUM haberleri, ÇORUM İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Çorum’da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen tarihi eser operasyonunda 3 kişi yakalanırken, çok sayıda sikke ve tarihi eser ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Çorum İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin ’kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığı ile mücadele’ çalışmaları çerçevesinde, il merkezinde 3 kişinin tarihi değeri bulunan eserleri satmaya çalıştığı bilgisine ulaştı. Şahısları bir süre takip ettikten sonra operasyon düzenleyen KOM ekipleri, şüphelilerin üstlerinde ve aracında arama yaptı. Yapılan aramalarda 42 adet sikke, 2 adet yüzük, 2 adet kolye ucu, 2 adet metal nesne, 1 adet figür başı, 1 adet aslan figürü ele geçirildi.
Gözaltına alınan şahıslarla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Detaylı bir şekilde, Jandarmada tarihi eser operasyonu: 3 gözaltı , ÇORUM haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ÇORUM ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum