evde masajmasaj istanbul

Jandarma ve emniyet uyuşturucuya geçit vermiyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde jandarma, Akhisar ve Salihli ilçelerinde de güvenlik ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonlarında 60 gram kubar esrar, 16 adet uyuşturucu hap, 92.4 gram bonzai ile birlikte 8 şüpheli gözaltına alındı.

Jandarma ve emniyet uyuşturucuya geçit vermiyor
Editör: 15Haber
10 Ekim 2021 - 14:50

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde jandarma, Akhisar ve Salihli ilçelerinde de güvenlik ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonlarında 60 gram kubar esrar, 16 adet uyuşturucu hap, 92.4 gram bonzai ile birlikte 8 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 4 kararsız tutuklanarak cezaevine gönderilirken, öteki 4 şüphelinin ise bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Turgutlu'da işlem

Manisa'nın Turgutlu ilçesine bağlı Derbent Mahallesi'nde dün saat 17.30 sıralarında Manisa İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen müşterek incelemeler sonucunda 'uyuşturucu madde' ticareti yapılacağı bilgisi alındı. Adli makamlardan alınan arama kararı sonrası şüpheliler İ.A. (32), H.C. (34), F.A. (37) ve O.A. (51) isimli şahısların üstlerinde ve şahıslara ait iki araçta yapılan aramada; yaklaşık 60 gram satışa hazır kubar esrar ve yeşil reçeteye bağlı 15 adet uyuşturucu ilaç ele geçirildi. ‘Uyuşturucu Madde Ticareti' yapan 4 şüphelinin bugün adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Akhisar'daki operasyon

Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Çaba Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu ya da uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara karşın yapılan çalışmalar zarfında Akhisar ilçesinde bir ikamette yapılan aramada; 2 parça halinde 32,7 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi, 1 adet sentetik ecza hapı, uyuşturucu tartımında kullanılan 1 adet çay kaşığı, uyuşturucu paketlemede kullanılan malzemeler, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 2 bin 285 TL para ele geçirildi. Konuyla ilgili 3 kararsız şahıs uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan gözaltına alınırken şüpheliler sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Salihli'deki operasyon

Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara karşın yapılan araştırmalar dahilinde Salihli ilçesinde durdurulan bir şahsın üstünde ve bir ikamette yapılan aramada; 5 parça halinde 59,34 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi ele geçirildi. Konuyla ilgili 1 belirsiz şahıs uyuşturucu ya da uyarıcı madde imal ve ticareti yerine getirmek suçundan gözaltına alınırken şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Behzat Akcan - İlker Uyar - Uzlaştırma Gezici

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum