İznik Gölü kuruyor, çekilen kısmı bataklığa dönüştü

İznik Gölü kuruyor, çekilen kısmı bataklığa dönüştü, Gündem Haberleri.

İznik Gölü kuruyor, çekilen kısmı bataklığa dönüştü
Editör: 15Haber
23 Mayıs 2022 - 19:17
İznik Gölü kuruyor, çekilen kısmı bataklığa dönüştü, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Orhangazi ilçe örgütü, kurumaya başlayan Türkiye ’nin 5 ’inci büyük gölü olan İznik Gölü ’nde çözümleme yaptı.

“HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE YAVAŞÇA KURUYOR”

Türkiye ’nin 5 ’inci büyük İznik Gölü ’nün herkesin gözü önünde yavaşça kuruduğuna dikkat çeken CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, “Defalarca her fırsatta söyledik, uyardık, ‘İznik Gölü kuruyor, gereken yapılsın ’ dedik. Bunun için tek bir adım atılmadı. Üzerine gölümüzün Orhangazi sahili bataklığa dönüştü. Buraya gelen çocuklar çamurun, pisliğin , bataklığın içerisinde oynuyor. Aralıksız bölgeyi turizme kazandıracağız diyenler acaba bundan haberi var mı?” dedi.

ÇEKİLEN KISIMLAR BATAKLIĞA DÖNÜŞTÜ

Türkiye ’nin 5 ’inci büyük gölü olan ve son yıllarda özellikle su seviyesinde yaşanan düşüş nedeniyle sık sık ülke gündemine gelen İznik Gölü ’nün bakım ve temizleme işlerinin Bursa Büyükşehir Belediyesi ’nin yetkisinde olmasına karşın sahilin ihmal edilmiş olduğunu belirten Teke, Orhangazi sahilinde, kıyıdan metrelerce çekilen suyun kalan kısımlarının bataklığa dönüştüğünü ve sağlık açısından tehlike oluşturduğunu söyledi.

“GÖLÜN ÇAMLIK ALANI YÜZLERCE KİŞİYİ AĞIRLIYOR”

Bu durumdan dolayı yaşanan fena görüntülerin Orhangazi için fena bir reklam olduğunu dile getiren Teke, şunları söyledi;

* “Son yıllarda Orhangazi ’nin kanayan yarası haline gelen İznik gölünde incelemelerde bulunduk. Gördüğümüz görüntüler yaklaşık olarak bizleri daha da üzdü. Zaten çekilmesi ile senelerdir ülkemizde fena gündem olan gölümüzün Orhangazi sahilindeki şu anki görüntüler bu üzüntümüzü ikiye katladı.

* Malum yaz geldi, gölümüzün çamlık alanı yüzlerce kişiyi ağırlamaya başladı. Buraya gelen yerli ve tanıdık olmayan misafirler bu görüntüleri görmek zorunda mı. Gölümüz Orhangazi sahilinden metrelerce çekildi. Kalan sulak bölge ise hastalığa davetiye çıkarır cinsten, ne bir temizleme yapılmış nede bir düzenleme. Çocuklar resmen bataklıkta oynuyor, bunları hala görmezden gelenler İznik Gölü ’nü turizme kazandıracağız diyorlar.

“AKTAŞ ’I DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM”

* Önce bu kötü görüntüleri ortadan kaldırın. Orhangazi ’yi ve İznik gölümüzü daha fazla fena reklam etmeye hakkınız değil. Şunu da unutmamak lüzumlu İznik Gölü adını her ne dek İznik ilçesinden alsa da gölün büyük bir bölümü Orhangazi sınırları içerisinde yer almakta. Bunu göz önünde bulundurmakta da üstünlük var. Bursa büyükşehir belediye başkanı Sayın Alinur Aktaş ’a sesleniyorum; İznik Gölünün Orhangazi kısmı da sizin sorumluluğunuzda bu konuda sizleri sağduyu olmaya eğlence ediyorum, çünkü pak bir göl çevresini cümbür cemaat ister.”

İznik Gölü kuruyor, çekilen kısmı bataklığa dönüştü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İznik Gölü kuruyor, çekilen kısmı bataklığa dönüştü haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum