evde masajmasaj istanbul

İzni olmayan alana giren işçi gaz sızıntısında hayatını kaybetti

Durum sabahtan saatlerinde Körfez Güney Mahallesi Petrol Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş (İGSAŞ) İstanbul Gübre Sanayi fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben sabah saatlerinde fabrika içerisindeki azot tankında meydana gelen sızın.

İzni olmayan alana giren işçi gaz sızıntısında hayatını kaybetti
Editör: 15Haber
06 Ekim 2021 - 14:20

Durum sabahtan saatlerinde Körfez Güney Mahallesi Petrol Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş (İGSAŞ) İstanbul Gübre Sanayi fabrikasında meydana geldi.

Edinilen bilgiye takriben sabah saatlerinde fabrika içerisindeki azot tankında meydana gelen sızıntıda gazdan etkilenen iki emekçi olay uygun fenalık geçirerek bayıldı. Olayın farkına varan diğer işçilerin ihbarı üstüne durum yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerce içerideki 2 kişi bulundukları yerden kurtarıldı. 1 mühendisin ambulansla hastaneye kaldırıldığı, Ali Ekber Demirtaş isimli işçinin ise hayatını kaybettiği belirlendi.


Olayın meydana geldiği İstanbul Gübre Sanayi Fabrikası ise yaşanan olayla ilgili yazılmış yorumlama yaptı. Yapılan açıklamada, “4 Ekim 2021 tarihinden bu yanlamasına üretimin durduğu ve planlı bakım çalışmalarının yapıldığı fabrikamızda, 6 Ekim 2021 tarihinde son derece üzücü bir kaza meydana gelmiştir. Bakım, kontrol ve temizleme çalışmalarının yürütüldüğü esnada dıştan hizmet aldığımız firma çalışanın izne bağlı ve girmemesi gereken bölgeye girdiğini fark eden İGSAŞ çalışanımız, çarçabuk kendilerine müdahale etmek istemiş, ama her ikisi de gaza maruz kalmışlardır. Emniyet ve afiyet birimlerinin yerinde ve süratli müdahalesine rağmen, maalesef dıştan hizmet aldığımız firma çalışanı arkadaşımız kurtarılamamıştır. Ayakta tedavi edilen İGSAŞ çalışanı arkadaşımızın sağlık iyi. Hayatını kaybeden müteahhit firma çalışanı arkadaşımıza Allah'tan rahmet, karamsar ailesine baş sağlığı diliyoruz" denildi.

Harun Yıldız - Mustafa Taşören
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum