İzmir, şehidini uğurladı

İzmir, şehidini uğurladı, Gündem Haberleri.

İzmir, şehidini uğurladı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 22:01
İzmir, şehidini uğurladı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Diyarbakır ’ın Lice ilçesi kırsalında teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Bilirkişi Çavuş Turgut İçen ’in naaşı memleketi İzmir ’in Ödemiş ilçesine getirildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi Türkmen Mahallesi ’ndeki baba ocağına getirildiğinde gözyaşları su baskını oldu. Helallik alınmasının peşinde şehit İçen ’in cenazesi Ödemiş Şeker Camii ’ne getirildi. Burada düzenlenen askeri törene eşi Semiha İçen, çocukları Yağmur (8), Yaren Aybüke (5) ve Ecrin (3), annesi Keziban ve babası İdris İçen ile yakınları, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Özuslu, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, askeri erkan ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Yakınlarının desteği ile ayakta durmaya çalışan Semiha İçen ’in eşinin tabutuna sarılıp ağlaması yürekleri burktu. Cenaze töreninde ailesi ve yakınları, İçen ’in al bayrağa sarılı tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

ŞEHİT OĞLUNUN TABUTUNU TAŞIDI

İkindi vakti kılınan namazın ardından şehit Uzman Çavuş İçen ’in tabutu askerler ve babası İdris İçen tarafından bir zaman omuzlarda taşınıp, cenaze aracına konuldu. Şehidin cenazesi daha sonra Ödemiş Zungurlu Mezarlığı ’na götürülüp, gözyaşları içerisinde toprağa verildi. DHA

İzmir, şehidini uğurladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İzmir, şehidini uğurladı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum