İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 143'e yükseldi

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 143'e yükseldi, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı kadar FETÖ/PDY güya TSK yapılanmasının asker ve sivil unsurlarına karşın yürütülen soruşturma (planlı operasyonlar dizisinin 20.

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 143'e yükseldi
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 19:05
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 143'e yükseldi,

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı kadar FETÖ/PDY güya TSK yapılanmasının asker ve sivil unsurlarına karşın yürütülen soruşturma (planlı operasyonlar dizisinin 20. aşaması) zarfında; Milli Savunma Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Kuvvet Komutanlıkları ile sağlanan koordinasyon ve veri karşılaştırılmasına dayalı işlemler neticesinde tespit edilen şüphelilere karşın İzmir merkezli 40 ilde işlem düzenlendi. Yargıtay 16. Canice Dairesinin dobra dobra kanıt kabul ettiği tesadüfle açıklanmayacak şekilde, örgütsel iletişim tarzına uygun olarak ankesörlü/kontörlü değişmez hat irtibatı almak üzere, örgüt mensubiyetlerine dair bunun dışında deliller (itirafçı ifadesi v.b.) de bulunan toplam 185 şüphelinin yakalanması için İzmir Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ve İzmir İl Jandarma Komutanlığı ile birlikte eş zamanlı alıştırma yürütüldü.

143 değişken yakalandı

3'ü albay, 2'si yarbay, 7'si binbaşı, 4'ü yüzbaşı, 19'u üsteğmen, 3'ü teğmen, 53'ü astsubay, 10'u uzman çavuş rütbesinde; 23'ü Deniz Kuvvetleri, 24'ü Kara Kuvvetleri, 39'u Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına, 1'i Sahil Güvenlik Komutanlığına ve 14'ü Jandarma Genel Komutanlığı'na mensup 69'u muvazzaf 101 asker şahıs ile 84'ü darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olmak üzere 185 güvenilmez hakkında gözaltı kararı verildi. 143 şüphelinin ekipler göre yakalandığı bildirilirken, diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Ali İhsan Çiftlik Sahibi

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 143'e yükseldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum