İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 31 şüpheli gözaltında

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 31 şüpheli gözaltında, Gündem Haberleri.

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 31 şüpheli gözaltında
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 16:31
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 31 şüpheli gözaltında, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) karşın yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütün 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasında bulunan ve ankesörlü/değişmez hatlardan veya büfelerde kurulu, kontörlü telefonlardan irtibat kurduğu tespit edilen; 23'ü Kara Kuvvetleri, 1'i Deniz Kuvvetleri, 5'i Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ve 2'si Jandarma Genel Komutanlığı'ndan elde etmek üzere 27'si muvazzaf 31 asker, 16'sı darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi toplamda 47 şüpheli hakkında nezaret kararı verildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelilerin gözaltına alınması için İzmir merkezli 16 ilde eş zamanlı işlem başlattı. Haklarında nezaret kararı bahşedilen şüphelilerin 1'i Albay, 28'i Astsubay, 2'si Uzman Çavuş rütbesinde olduğu öğrenildi.

31 şüpheli gözaltında

öte yandan haklarında gözaltı kararı bulunan şüphelilerden 31'inin yakalandığı bildirildi. Şüphelilerin güvenlik ve jandarmadaki işlemleri sürerken, 16 şüpheliyi yakalama çalışmalarının ise sürdüğü kaydedildi.

Ali İhsan Çiftlik Sahibi


 

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 31 şüpheli gözaltında, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 31 şüpheli gözaltında haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum