evde masajmasaj istanbul

İzmir merkezli çete operasyonunda 24 tutuklama

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının çıkar amaçlı kabahat örgütlerine karşın yürüttüğü soruşturma kapsamında, ‘FETÖ Borsası' adıyla anılan davanın firari sanığı Serkan Kurtuluş ile birlikte Arjantin'de yakalanan ve Türkiye'ye iadesi beklenen Binali Camgöz'ün liderliğ.

İzmir merkezli çete operasyonunda 24 tutuklama
Editör: 15Haber
09 Ekim 2021 - 19:35

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının çıkar amaçlı kabahat örgütlerine karşın yürüttüğü soruşturma kapsamında, ‘FETÖ Borsası' adıyla anılan davanın firari sanığı Serkan Kurtuluş ile birlikte Arjantin'de yakalanan ve Türkiye'ye iadesi beklenen Binali Camgöz'ün liderliğini yaptığı ifade edilen çeteye yönelik 19 Ocak 2021'de yapılan operasyonun ardından 17 belirsiz tutuklanırken, ulaşılan yeni delillere kadar gelinen süreçte örgüt faaliyeti dahilinde ‘örgüt üyeliği', ‘yağma', ‘kasten yaralama', ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', ‘ev dokunulmazlığını ihlal', ‘6136 Sayılı Yasaya muhalefet' suçlarına karıştıkları tespit edilen 58 şüpheliden 34'ü yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri kadar İzmir, İstanbul ve Aydın'da toplam 60 adrese düzenlenen aynı zamanlı operasyonda yakalanan 34 değişken ile birlikte 4 silah, 1 pompalı tüfek, 80 fişek ile 26 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Gözaltında yer alan 34 değişken İzmir Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadelerinin peşinde tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden 24'ü tutuklanırken, 10 kesin olmayan ise adli kontrol şartıyla hür bırakıldı.

Haklarında yakalama kararı olan 22 kaçak şüpheliye karşın çalışmaların da devam ettiği ifade edildi.

Ali Gözeten
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum