İzmir merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı

İzmir merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı, Gündem Haberleri.

İzmir merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 08:59
İzmir merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütün ‘Türk Silahlı Kuvvetleri ’ndeki (TSK) yapılanmasında bulunan ve ankesörlü/sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu kontörlü telefonlardan irtibat kurduğu saptama edilen; 23 ’ü Kara Kuvvetleri, 1 ’i Deniz Kuvvetleri, 5 ’i Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ve 2 ’si Jandarma Genel Komutanlığı ’ndan elde etmek üzere 27 ’si muvazzaf 31 asker, 16 ’sı darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi toplamda 47 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelilerin gözaltına alınması için İzmir merkezli 16 ilde aynı zamanlı operasyon başlattı. Haklarında gözaltı kararı bahşedilen şüphelilerin 1 ’i Albay, 28 ’i Astsubay, 2 ’si Uzman Çavuş rütbesinde olduğu öğrenildi. (İHA)

İzmir merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İzmir merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum