İzmir 'deki orman yangını yaklaşık 15 saat sonra kontrol altına alındı

İzmir ’deki orman yangını yaklaşık 15 saat sonra kontrol altına alındı, Gündem Haberleri.

İzmir 'deki orman yangını yaklaşık 15 saat sonra kontrol altına alındı
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 13:24
İzmir ’deki orman yangını yaklaşık 15 saat sonra kontrol altına alındı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yangın, dün saat 16.45 sıralarında Karaburun ilçesi Bozköy civarında devriye görevi yürüten İnsansız Hava Aracı (İHA) göre tespit edildi. Bölgedeki İHA, yangına ait görüntüyü yangın idare noktasına aktardı. Bölge tespitinin peşinde İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne ast ekipler, hemencecik bölgeye sevk edildi. Arazinin sarp ve kayalık olmasından nedeniyle yangını teftiş etmekte zorluk çeken mevcut ekiplere destek amaçlı 17 arozöz, 8 yer ekibi, 3 dozer, 4 helikopter ve 3 uçak gönderildi.

42 hektar ormanlık alan zarar fark etti

Havanın kararmasıyla birlikte helikopterler ve uçaklar bölgeden ayrılırken, gece baştan başa yer ekiplerinin müdahaleler devam etti. Bugün ise havanın aydınlanması ile birlikte havadan müdahale kuvvetlerinin de katılmasıyla yaklaşık 15 saat sonra yangın denetim altına alındı. Yangında 42 hektar orman ve makilik alanın zarar gördüğü öğrenildi.

İzmir ’deki orman yangını yaklaşık 15 saat sonra kontrol altına alındı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İzmir ’deki orman yangını yaklaşık 15 saat sonra kontrol altına alındı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum