İzmir'de sürüklenen botla ilgili arama kurtarma çalışmaları devam ediyor , ANKARA haberleri

Son Dakika ANKARA haberleri: İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir’de içlerinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu botun motor arızası sebebiyle sürüklenmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

İzmir'de sürüklenen botla ilgili arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
, ANKARA haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 13:45
İzmir’de sürüklenen botla ilgili arama kurtarma çalışmaları devam ediyor , ANKARA haberleri, ANKARA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, İzmir’de içlerinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu botun motor arızası sebebiyle sürüklenmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından İzmir’de sürüklenen botta 1 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili yapılan açıklamada, 46 düzensiz göçmenin kurtarıldığı belirtildi. Açıklamada, “23 Eylül tarihinde saat 03.01’de İzmir ili Karaburun ilçesi açıklarında içerisinde bir grup düzensiz göçmen bulunan lastik botun motor arızası nedeniyle sürüklendiği ve yardım talepleri olduğu bildirilmesi üzerine olay mahalline derhal 1 Sahil Güvenlik botu sevk edilmiştir. Görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından bahse konu göçmen botu tespit edilerek, botta bulunan 46 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılmış ve 1 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Kurtarılan göçmenlerden alınan ilk bilgiler doğrultusunda kayıp olduğu değerlendirilen düzensiz göçmen/göçmenlerin bulunması maksadıyla olay mahalline 2 Sahil Güvenlik botu ile 1 Sahil Güvenlik helikopteri daha sevk edilmiş ve müteakiben 1 düzensiz göçmene ait cansız bedene daha ulaşılmıştır. Halihazırda kayıp olduğu değerlendirilen 1 düzensiz göçmenin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir” denildi.

Detaylı bir şekilde, İzmir’de sürüklenen botla ilgili arama kurtarma çalışmaları devam ediyor , ANKARA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ANKARA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum