İzmir'de nüfus müdürlüğündeki operasyona 5 tutuklama: Çete lideri ayrıntısı

Aralarında Medeni Durum ve Vatandaşlık İşleri Daire Başkanlığı'nın da bulunduğu 5 kişi organize suç örgütüne yardım, rüşvet alma ve evrakta tahrifat suçlamasıyla tutuklandı. Öte yandan, geçtiğimiz Temmuz ayında Karadağ'da tutuklanan organize suç örgütünün elebaşı Deniz Camgöz'ün üzerinde operasyonda tutuklanan zanlılardan birine ait pasaportun bulunduğu öğrenildi.

İzmir'de nüfus müdürlüğündeki operasyona 5 tutuklama: Çete lideri ayrıntısı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 15:38
İzmir’de nüfus müdürlüğündeki operasyona 5 tutuklama: Çete lideri ayrıntısı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Aralarında Medeni Durum ve Vatandaşlık İşleri Daire Başkanlığı'nın da bulunduğu 5 kişi organize suç örgütüne yardım, rüşvet alma ve evrakta tahrifat suçlamasıyla tutuklandı. Öte yandan, geçtiğimiz Temmuz ayında Karadağ'da tutuklanan organize suç örgütünün elebaşı Deniz Camgöz'ün üzerinde operasyonda tutuklanan zanlılardan birine ait pasaportun bulunduğu öğrenildi.
1 Ağustos'ta İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bornova ilçesi nüfus müdürlüğüne evrakta tahrifat, örgüt organize suça yardım ve yataklık ve ödeme yaptıkları gerekçesiyle operasyon düzenledi. ve rüşvet almak. Operasyonda Bornova İlçesi Nüfus İşleri ve Vatandaşlık Müdürü Ümit İ., 2 işyeri görevlisi, 1 çaycı ve elinde sahte belge bulunan MAB isimli bir kişi tutuklandı.

Rüşvet karşılığında sahte kimlik ve pasaport düzenlediler.
Operasyona ilişkin edinilen bilgilere göre, şüphelilerin rüşvet karşılığında kimlik belgeleri ve pasaportlardaki fotoğrafları değiştirdiği ve kişi veya kişilerin yabancıya kaçmasını kolaylaştırdığı ileri sürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Deniz Camgöz'den dikkat çeken detay
Öte yandan operasyonla ilgili önemli bir detay daha ortaya çıktı. Bornova'da düzenlenen operasyonda ele geçirilen MAB'a ait pasaportun, geçtiğimiz Temmuz ayında 5 kişiyle birlikte Karadağ'da yakalanan ve Türkiye'ye iadesi devam eden organize suç örgütü lideri Binali Camgöz'e ait olduğu öğrenildi. . Şüpheliyi araştıran polis ekiplerinin, Camgöz'ün kimliğinin ortaya çıkmasının ardından şahsı yakaladığı ve bunun üzerine Bornova'da operasyon başlatıldığı öğrenildi.
İzmir’de nüfus müdürlüğündeki operasyona 5 tutuklama: Çete lideri ayrıntısı

Detaylı bir şekilde, İzmir’de nüfus müdürlüğündeki operasyona 5 tutuklama: Çete lideri ayrıntısı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum