İzmir'de kaçak sigara fabrikasına baskın

İzmir'de kaçak sigara fabrikasına baskın, Gündem Haberleri.

İzmir'de kaçak sigara fabrikasına baskın
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:36
İzmir'de kaçak sigara fabrikasına baskın, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İzmir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Torbalı ilçesi Subaşı Mahallesi'nde yer alan bir imal tesisinde, bandrolsüz kaçak sigara üretimi yapıldığı ve piyasaya sürüldüğü bilgisi üzerine çalışma başlattı. Adli makamlardan alınan arama kararı sonucu belirlenen adrese bugün KOM Şube Müdürlüğü ve Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirildi.

Takriben 52 milyon lira değerinde

Ekipler tarafından adreste yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 40 milyon lira olan sigara imal makinesi, 2 adet forklift, 6 ton kıyılmış tütün, 1 milyon 500 bin adet bandrolsüz firari sigara, 9 milyon 300 bin sigara filtresi, 3 ton sigara üretiminde kullanılan tutkal ve 1 adet jeneratör ele geçirildi. Ele geçirilen ürün ve araçların toplam değerinin 51 milyon 750 bin lira layık olduğu saptandı.

12 şüpheliye işlem

öte yandan, olayla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, 2 teknisyen ve 10 tanıdık olmayan uyruklu çalışan olmak üzere 12 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

İzmir'de kaçak sigara fabrikasına baskın, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum