İzmir'de film sahnelerini aratmayan operasyonda, uyuşturucu tacirleri yakalandı

İzmir'de film sahnelerini aratmayan operasyonda, uyuşturucu tacirleri yakalandı, Gündem Haberleri.

İzmir'de film sahnelerini aratmayan operasyonda, uyuşturucu tacirleri yakalandı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 11:31
İzmir'de film sahnelerini aratmayan operasyonda, uyuşturucu tacirleri yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti yapan birey ve şebekelerle mücadelesini son sürat sürdürüyor. Ekipler, Buca, Menemen, Ödemiş, Tire ve Selçuk ilçelerinde uyuşturucu madde ticareti yapan organizasyonların deşifre edilmesine yönelik 5 aydır sürdürülen saha ve inceleme çalışmaları sonucu 42 şüpheliyi gözaltına almıştı. 13 Mayıs günü gerçekleştirilen aynı zamanlı şafak baskınında ise 28 adreste 27 şüpheli gözaltına alındı.

Işlem film sahnelerini aratmadı, torbacılar uykularında yakalandı

Gerçekleştirilen operasyona havadan polis helikopteriyle yardım verilirken, uyuşturucu tacirlerinin kapıları da özel harekat polisleri tarafından koçbaşlarıyla kırıldı. Operasyona uykularında yakalanan şüpheliler polis ekiplerince gözaltına alındı. Işlem havadan polis helikopteri ile görüntülenirken, işlem görüntüleri serüven filmlerini aratmadı.

'Polis işlem yaparsa' diye her yere kamera taktırmış

öte taraftan operasyonda, ulusal bir kanalda yayınlanan gündüz kuşağı programında ‘evli ve bir çocuk annesi kadını, kendi evinde cebren tutarak, zor kullanarak madde kullandırdığı' iddiası ile konu edilen ve telefon ile canlı yayına bağlanan A.B. (36) de yakalandı. A.B.'nin evinin her bölümüne güvenlik kamerası yerleştirdiği görülürken, şüphelinin hem; kolluk birimlerinin gerçekleştireceği bir operasyona karşısında önlem edinmek amacıyla evine meydana çıkan sokakları görecek şekilde ayarlanmış ve uzakta yoklama edebileceği güvenlik kameraları da yerleştirdiği tespit edildi. Adresinde yüklü miktarda uyuşturucu madde bulunan A.B.'nin evinde yapılan aramalarda, özel frekanslarını dinleyebilen telsizler ve silah fişekleri de ele geçirildi.

Yüklü miktarda zehir ele geçirildi

İzmir polisinin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda adreslerde yapılan aramalarda, satışa hazırlanmış ülkü getirilmiş fazla miktarda esrar-skank maddesi, metamfetamin, sentetik ecza ürünü, 9 silah, 1 tüfek ve 28 adet fişek ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken, İzmir Emniyeti öncelikle sokak satıcıları elde etmek üzere uyuşturucu ile mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini bildirdi.

Ali İhsan Çiftlik Sahibi
 

İzmir'de film sahnelerini aratmayan operasyonda, uyuşturucu tacirleri yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum