İzmir 'de bir inşaatın temel kazısı esnasında yan binada kayma oluştu

İzmir ’de bir inşaatın temel kazısı esnasında yan binada kayma oluştu, Edinilen bilgiye takriben, durum, Tersane Mahallesi 1661 Sokak'ta meydana geldi.

İzmir 'de bir inşaatın temel kazısı esnasında yan binada kayma oluştu
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 23:30
İzmir ’de bir inşaatın temel kazısı esnasında yan binada kayma oluştu,

Edinilen bilgiye takriben, durum, Tersane Mahallesi 1661 Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, çalışmaları aralıksız bir apartmanın inşaatı sırasında bitişiğindeki binada kayma oluştu. Yapı sakinlerinin ihbarı üzerine adrese polis, AFAD, itfaiye ve ilçe belediyeden yetkililer sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken, yetkililerce yapılan incelemeler sonucunda inşaatın bitişiğindeki bir binada yaklaşık 20 santim kayma olduğu tespit edildi. Bunun üzerine inşaatın çevresinde bulunan 5 binadaki 55 dairenin önlem amaçlı boşaltılması kararlaştırıldı.

Evlerinden terhis edilen bir takım vatandaşlar yakınlarının yanında sırası gelmişken, bazıları ise inşaat firması yetkililerince otellere yerleştirildi. öte taraftan, kaymanın meydana geldiği yapı ile karşısındaki apartman arasına herhangi bir olumsuzluk olmaması nedeniyle metal destek yerleştirildi.

Mustafa İç

İzmir ’de bir inşaatın temel kazısı esnasında yan binada kayma oluştu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum