İzmir açıklarında 69 göçmen kurtarıldı, 21 göçmen yakalandı

İzmir'in Dikili ve Karaburun ilçelerinde Yunan unsurları tarafından Türk karasularına itilen 69 düzensiz göçmen sahil güvenlik ekiplerince kurtarılırken, Dikili'den ilçeden yasadışı yollardan yurt dışına geçmek isteyen 19 düzensiz göçmen de tutuklandı.

İzmir açıklarında 69 göçmen kurtarıldı, 21 göçmen yakalandı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 20:10
İzmir açıklarında 69 göçmen kurtarıldı, 21 göçmen yakalandı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İzmir'in Dikili ve Karaburun ilçelerinde Yunan unsurları tarafından Türk karasularına itilen 69 düzensiz göçmen sahil güvenlik ekiplerince kurtarılırken, Dikili'den ilçeden yasadışı yollardan yurt dışına geçmek isteyen 19 düzensiz göçmen de tutuklandı.
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 4 Ağustos günü saat 02:00 sıralarında Dikili açıklarında bir cankurtaran botunda bir grup düzensiz göçmenin bulunduğu yönündeki haberlere yanıt verdi. Yunan unsurları tarafından Türk karasularına itilen bir cankurtaran salındaki 21 düzensiz göçmen, belirlenen sahil güvenlik botu tarafından kurtarıldı. Aynı gün saat 07.50 sıralarında Karaburun ilçesi açıklarında bir botta düzensiz göçmen grubu olduğu bilgisinin alınması üzerine ekipler müdahale etti. Yine Yunan unsurları tarafından Türkiye karasularına itilen lastik botlara binen 48 düzensiz göçmen, sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
Sahil güvenlik ekipleri, 4 Ağustos'ta saat 17.55 sıralarında Dikili ilçesi açıklarında bir sandalda düzensiz göçmen grubunun bulunduğunun öğrenilmesi üzerine çalışmalara başladı. Görevlendirilen sahil güvenlik botunun tespit ettiği seyyar bot gözaltına alındı, 19 düzensiz göçmen yakalandı.
Kurtarılan ve yakalanan düzensiz göçmenler, sağlık kontrolleri ve işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Detaylı bir şekilde, İzmir açıklarında 69 göçmen kurtarıldı, 21 göçmen yakalandı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum