İzmir açıklarında 39 göçmen kurtarıldı, 32 göçmen yakalandı

İzmir açıklarında 39 göçmen kurtarıldı, 32 göçmen yakalandı, Gündem Haberleri.

İzmir açıklarında 39 göçmen kurtarıldı, 32 göçmen yakalandı
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 08:38
İzmir açıklarında 39 göçmen kurtarıldı, 32 göçmen yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Sahil Emniyet Komutanlığı ekipleri, 17 Haziran saat 01.15 sıralarında Seferihisar ilçesi açıklarında, içerisinde düzensiz göçmenlerin olduğu lastik botun arızası sebebiyle sürüklendiği ve destek talebinde bulunulduğu bilgisine ulaştı. Bunun üstüne bölgeye sevk edilen Sahil Emniyet Botu kadar lastik bot içerisindeki 39 baştan savma göçmen kurtarıldı.

Sahil Güvenlik ekipleri, 18 Haziran saat 04.20 sıralarında Dikili ilçesi açıklarında, görevli Sahil Emniyet Mobil Radarı (MORAD-12) tarafından lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen Sahil Güvenlik Botu (TCSG-907) hareketli lastik botu durdurdu. Yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalıştığı tespit edilen lastik bot içerisindeki 32 yamalı göçmen yakalandı.

Karaya çıkartılan düzensiz göçmenler, sağlık kontrolleri ve işlemlerinin gerisinde İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Akın Küçükkurt
 

İzmir açıklarında 39 göçmen kurtarıldı, 32 göçmen yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İzmir açıklarında 39 göçmen kurtarıldı, 32 göçmen yakalandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum