İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomi yönetimine dair iddiası gerçekleşmeyince özür diledi

İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomi yönetimine dair iddiası gerçekleşmeyince özür diledi, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada ekonomi yönetimine dair dikkat çeken iddialar .

İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomi yönetimine dair iddiası gerçekleşmeyince özür diledi
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 23:52
İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomi yönetimine dair iddiası gerçekleşmeyince özür diledi,

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada ekonomi yönetimine dair dikkat çeken iddialar ortaya attı. Resmi Gazete'nin iyi peşine düşüp takip edilmesi gerektiğini bildiren Yılmaz, ekonomi yönetiminde değişim yapılacağını sinyâl etmişti.

"BU GECE BİR ŞEY OLABİLİR"

Yılmaz, "Ben, sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 00.00'dan daha sonra teyakkuza gösteri ediyorum, Resmi Gazete'yi peşine düşüp takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk Lirası'nın üstüne nasıl daha artı bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 00.00'dan sonra Devlete Ait Gazete'yi peşine düşüp takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum" ifadelerini kullanmıştı.

İDDİASI GERÇEKLEŞMEYİNCE ÖZÜR DİLEDİ

Yılmaz'ın iddiası büyük ses getirmiş haberler e manşet olmuştu. Fakat Yılmaz'ın iddiası gerçekleşmedi ve ekonomi yönetiminde bir atama değişikliği olmadı. Bu gelişme sonrası Yılmaz yeni bir izah etme yaparak özür diledi.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomi yönetimine dair iddiası gerçekleşmeyince özür diledi

"KULİS BİLGİM VE DUYUMUM YOKTU"

Yılmaz, "Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Yalnızca bugüne kadar Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00'den daha sonra yapıldığı; hafta içinde sayın Define ve Maliye Bakanı'nın para politikası hakkındaki duruşuna, ifadelerine, sayın Erdoğan'ın grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle Bakan'ın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim." ifadelerini kullandı.

Euro kuru ne değin? Euro kaç TL? Euro alış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne dek? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne değin? Çeyrek altın ne dek?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomi yönetimine dair iddiası gerçekleşmeyince özür diledi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum