İYİ Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

İYİ Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması, Gündem Haberleri.

İYİ Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 18:23
İYİ Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’nun 3 davadan aldığı cezaları onadı. Karara İYİ Parti ’den tepki geldi. Yapılan yazılmış açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Türkiye derme çatma iddianamelerle verilen duruşma kararlardan çok çekmiştir. 28 Şubat günlerinde, okunan bir şiirin bile edildiği, adalet duygusunun yaralandığı kararlar hepimizin hafızasındadır. O günün mağdurlarının, bugünün mağrurları haline gelerek,

*Bütün kurumlar üzerinde vesayet oluşturması, siyaseti dizayn yapabilmek, bireylere korku salabilmek için, hukuku ve adalet duygusunu zedelemesini kabul edemeyiz.

*Evet, CHP İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu hakkında, adalet bir karar vermiştir. Ancak, bahşedilen kararın zamanlamasından niteliğine dek, bu kadar tartışılıyor olması bile, asıl tehlikeye, yani yargıya olan güvenin sarsıldığına dikkat çekici etmektedir.

“MİLLETİMİZİN ADALETE OLAN GÜVENİNİ SARSMAKTADIR”

*İYİ Parti olarak; Belli Başlı ve önemli tehlikenin de bu olduğuna inanıyoruz. Ak Parti iktidarı, üzerinde vesayet kurabilmek için yargıyı, bugün terör örgütü dediği FETÖ ’ye bile teslim etmiştir.

*Vesayetle mücadele ettiğini söyleyerek iktidara gelenlerin bu vesayet iştahı, milletimizin adalete olan güvenini sarsmaktadır. Unutmayalım ki; Adaletin olmadığı yerde demokrasi olmaz.

*Demokrasinin olmadığı yerde kalkınma olmaz. Kalkınmanın olmadığı yerde, zenginlik olmaz.
Bugün, bu kararı, bayağı bir mahkeme emri olarak görüp geçemeyiz. Bu karar, ülkemizi uluslararası alanda da itibarsızlaştıracak, Bu yanı ile zaten kırılgan olan diplomatik ve idareli ilişkilerimizi daha da huzursuz bir hale sokacaktır.

*İYİ Parti olarak; Fikrine katıldığımız ya da katılmadığımız tüm vatandaşlarımızın,
Adaletli yargılanma hakkını, Adaletin ve demokrasinin bütün ve kamil uygulanması mecburiyetini savunmaya devam edeceğiz.

*Halk iradesinin görevi verdiği günden itibaren de, Cüpbelerdeki düğmeleri söküp atacak, Türk adaleti üzerine düşen gölgeleri ortadan kaldıracağız.

İYİ Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum