İYİ Parti'den, AKP'li başkana suç duyurusu

İYİ Parti'den, AKP'li başkana suç duyurusu, Gündem Haberleri.

İYİ Parti'den, AKP'li başkana suç duyurusu
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 15:23
İYİ Parti'den, AKP'li başkana suç duyurusu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı AKP ’li Alinur Aktaş hakkında, ulus zararına sebebiyet verdiği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı ’na kabahat duyurusunda bulundu.

“YETKİ VE SORUMLULUKLARIN DIŞINA ÇIKTI”

Aktaş ’ın, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ’nun 7. Maddesindeki ödev, yetki ve sorumluluklarının dışına çıkarak, AKP Teşkilatlarının iftar organizasyonunu üstlendiğinin ortaya çıktığını belirten Türkoğlu, “Bu sebeple de, 5018 Sayılı Kamu Finansal Yönetimi ve Denetim Kanunu ’nun 71. Maddesinde açıklanmış Millet Zararı net biçimde oluşmuştur” dedi.

MILLET DAVASI TALEP ETTİ

AKP Mustafakemalpaşa ve Gemlik İlçe Teşkilatlarının parti iftarları duyurularında, organizasyonun Bursa Büyükşehir Belediyesi kadar yapıldığı resmi olarak belgelendiğine işaret eden Türkoğlu, “Kaldı ancak, AKP İl Başkanı Davut Gürkan ’ın olayı savunma amaçlı açıklaması da tevili ikrar niteliği taşımıştır. böylece Bursa Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu eylemle tayin, yetki ve sorumluluğunu aşarak millet kaynağında eksilmeye neden olmuştur. Dolayısıyla şüpheliler hakkında belirtilmiş ve eylemlerine uyan öteki suçlara ilişkin olarak soruşturma yürütülmesini ve akabinde millet davası açılmasını talep ediyorum” ifadesini kullandı.

İYİ Parti'den, AKP'li başkana suç duyurusu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum