İtibarsızlaştırmak için direkt hedef alıyorlar

İtibarsızlaştırmak için direkt hedef alıyorlar, Geçen yılı orman yangınlarıyla, yangın sonrası verdiği hizmetlerle gündeme gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.

İtibarsızlaştırmak için direkt hedef alıyorlar
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 06:02
İtibarsızlaştırmak için direkt hedef alıyorlar,

Geçen yılı orman yangınlarıyla, yangın sonrası verdiği hizmetlerle gündeme gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türkiye tarımda üretimi artırmazsa kıtlık yaşanacağı uyarısında bulundu. Kırsal kesimi tarım ve hayvancılık yönünden desteklediklerini bildiren Gürün, insanların süt ineklerini bile satar duruma geldiğine dikkat çekti.

Pandemi sebebiyle sosyal yardımlara yük verdiklerini, acele olmayan yatırımları durdurduklarını bildiren Gürün, idareli durumun belediyeler üzerinde de negatif etkilerinin giderek ağırlaştığını söyledi. Gürün şöyle konuştu: “CHP ’li büyükşehir belediye başkanları olarak sık sık bir araya geliyor, prensip kararları alıyoruz. Üyesi olduğumuz Türkiye Belediyeler Birliği, İller Bankası ve yeniden yapılanma ajanslarının CHP ’li belediyelere adaletli olmayan davranışları var.”

YÜKÜMÜZ ARTTI

“Yaptığımız kara kış yardımları ve hazırlıkları da belediyelere önemli bir tartı getirdi. CHP ’li belediyelerden mülkiye müfettişleri beceriksiz olmuyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesine yapılan müfettiş baskını hepimizi üzdü. Yaptığımız toplantıda, Ekrem İmamoğlu ’nun yanına olduğumuzu açıkladık. Yanlı tutumlara karşısında tepkimizi her fırsatta açıklama edeceğiz.”

BASKI GÜNLER BEKLİYOR

Türkiye ’nin tarımda fena durumda olduğuna uyarı çeken Gürün, önümüzdeki sene yiyecek yönünden zafiyete uğrayabileceğimizi belirtti. Gürün “Gıda açığının tamamını ithal edecek halimiz yok. O yüzden bizi kıtlık bekliyor. Süt ineklerinin kesildiği bir dönem yaşıyoruz. Süt bulamama ihtimalimiz olacak. Üretim, iç tüketime yetmeyecek” diye konuştu.

KREDİ İÇİN ANKARA ’DAN 11 AYDIR ONAYLAMA BEKLİYOR
Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ’ün sorularını yanıtlayan Başkan Gürün yaşadığı zorluklara misal olarak Ankara ’dan alamadığı kredi onayını gösterdi.

İTİBARSIZLAŞTIRMA

CHP ’li başkanların başarılı çalışmaları ve birlikteliğinin bir takım çevreleri rahatsız ettiğini kaydeden Dr. Osman Gürün sözlerini şöyle sürdürdü: “Son dönemlerde yapılan açıklamalarda doğrudan doğruya belediye başkanları gaye alınıyor. Bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. CHP ’li büyükşehir belediye başkanları arasında mükemmel bir düzen var. Toplantılarımızda aslında belediyeciliği konuşuyoruz. Birbirimize katkıda bulunuyoruz. Bununla kalmayıp genel sekreterler, diğer birim amirleri de kendi arasında toplantılar yapıyor. Birbirlerine tecrübe ve uygulamalarını anlatıyorlar. Bilgi alış-verişi son derece faydalı sonuçlar veriyor. Iki Taraflı kararlar alıyoruz. Bakanlıkların, valiliklerin yapması gerekenler konusunda öneriler götürüyoruz. Ancak bunların hiçbirisinin dikkate alınmadığını üzülerek izliyoruz.”

CHP ’li belediyeler üstünde oynanmak istenen oyunlara da dikkat çeken Gürün “Terörist olabilirim, örgüt üyesi olabilirim veya parayı yedi diyebilirler. Her türlü şey ellerinde hazırlanmış. Kime ne yafta asacaklar muhakkak yok” dedi.

11 AYDIR TASDIK BEKLİYOR

Fransız Yeniden Yapılanma Ajansı ’nın 230 milyon Avro krediyi hiçbir garanti isteksiz olarak vermeye hazırlanmış olduğunu, kredinin kullanılabilmesi için Cumhurbaşkanı ’nın “Kredi kullanacak” diye yazı vermesi gerektiğini bildiren Gürün “11 aydır bu yazıyı bekliyoruz. Bu krediyle su daha aşağı yapımızı yenileyeceğiz, su kaçaklarını önleyeceğiz. Lakin, Cumhurbaşkanı onaylamadığı için elimiz kolumuz emrindeki bekliyoruz” dedi. Önümüzdeki yaz Türkiye ’yi kuraklığın beklediğini de öne süren Gürün, o yüzden baraj yapılması, isale hattının kurulması gerektiğini söyledi. Suyun yüzde 70 ’inin sulamada kullanıldığını andıran Başkan Gürün bunun büyük bir israf olduğunu, damlama ve yağmurlama yöntemiyle sulamaya önem verilmesinin tartı taşıdığını, bunun toprağın tuzlanmasının da önüne geçeceğini kaydetti.

Bölgede yazlıkların artık “Kışlık” olduğunu da ifade eden Gürün, tarımda kooperatiflerle işbirliğini geliştirdiklerini, ipekli böcekçiliği, sakız ağacı, kestane, ceviz, incir gibi kurutularak saklanabilen ürünler için fidan dağıttıklarını, kırsalda kadınlara iki dişi, bir erkek keçi dağıtımında da başarılı uygulamalar yapıldığını sözlerine ekledi.

İtibarsızlaştırmak için direkt hedef alıyorlar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum