İtfaiyecilerden ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi , DİYARBAKIR haberleri

Son Dakika DİYARBAKIR haberleri: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi verdi.

İtfaiyecilerden ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi
, DİYARBAKIR haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 15:59
İtfaiyecilerden ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi , DİYARBAKIR haberleri, DİYARBAKIR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi verdi.
Büyükşehir Belediyesi, yangınların nedenleri, yangınlara karşı alınacak tedbirler ve yangın yerinde nasıl davranılması gerektiği konularında eğitimler vermeyi sürdürüyor.
Bağlar ilçesi 8. Ana Jet Üssü’nde bulunan Şehit Namık Tümer İlk ve Ortaokulu avlusunda verilen eğitime öğrenciler, öğretmenler ve okul çalışanları katıldı.
İtfaiye Dairesi Başkanlığında görevli itfaiyeciler tarafından “Yangın çıkış nedenleri, yangının çıkmaması için yapılması gerekenler ve alınacak önlemler, yangınla karşılaşılınca yapılması gerekenler, itfaiyenin görevleri” hakkında öğrenci ve öğretmenlere ayrıntılı bilgi verildi.
Yangınlarda kullanılacak araç-gereçler hakkında öğrenci, öğretmen ve çalışanlara bilgi veren eğitmenler, okul bahçesinde katı, sıvı ve gaz sınıfı yangınlara müdahale şekillerini pratik olarak uyguladı.
İtfaiye Daire Başkanlığı, belirlenen okullarda eğitim programları düzenlemeye devam edeceği belirtildi.
İtfaiyecilerden ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi
İtfaiyecilerden ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi

Detaylı bir şekilde, İtfaiyecilerden ortaokul öğrencilerine yangın eğitimi , DİYARBAKIR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. DİYARBAKIR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum