İstanbul merkezli yıldırı operasyonunda yakalanan 12 şüpheliden 5'i tutuklandı

İstanbul merkezli 3 ilde, yıldırı örgütü PKK/KCK'ya öge kazandırmaya çalışmış oldukları öne sürülen şüphelilere müteveccih planlı operasyonda gözaltına tahsil edilen 12 şüpheliden 5'i tutuklandı.

İstanbul merkezli yıldırı operasyonunda yakalanan 12 şüpheliden 5'i tutuklandı
Editör: Derya Demir
02 Ağustos 2022 - 01:18
Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre:
İstanbul

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 29 Temmuz'da İstanbul, Van ve Muğla'da düzenlemiş bulunduğu operasyonlarda gözaltına tahsil edilen aralarında HDP Beşiktaş İlçe Eş Başkanı Orhan Ö'nün de bulunduğu 12 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye atıf edilen zanlılardan 5'inin tutuklandığı, 2'si için ev hapsi sonucu verildiği, Orhan Ö. ve başka 4'ü için ise adli arama hükümleri uygulanmış bulunduğu öğrenildi.

Operasyon

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 29 Temmuz'da, yıldırı örgütünün sanki ilk gencelme yapılanması DGH içerisinde çalışkanlık gösterdikleri ve ortak araya geldikleri gençleri örgüte kazandırmaya çalışmış oldukları belirleme edilen şüphelilere müteveccih senkronik operasyon düzenlemişti. İstanbul, Van ve Muğla'da meydana getirilen baskınlarda, aralarında HDP Beşiktaş İlçe Eş Başkanı Orhan Ö'nün de bulunduğu bütün 12 ad gözaltına alınmıştı.

Detaylı bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum