İstanbul'da yolcu otobüsünde yangın paniği: Yolcular 1.5 saat TEM'de kaldı

İstanbul'da yolcu otobüsünde yangın paniği: Yolcular 1.5 saat TEM'de kaldı, Durum, Saat 13.30 sıralarında TEM Otoyolu Altınşehir Mevkii Edirne istikametinde yaşandı.

İstanbul'da yolcu otobüsünde yangın paniği: Yolcular 1.5 saat TEM'de kaldı
Editör: 15Haber
15 Kasım 2021 - 16:42
İstanbul'da yolcu otobüsünde yangın paniği: Yolcular 1.5 saat TEM'de kaldı,

Durum, Saat 13.30 sıralarında TEM Otoyolu Altınşehir Mevkii Edirne istikametinde yaşandı. Edinilen bilgiye takriben, saat 13.00'da Çorlu'ya gitmek üzere otogardan kalkan Metro firmasının 34 BK 6815 plakalı yolcu otobüsünün sol lastiğinden aniden dumanlar yükseldi.

Dumanı ayrım eden yolcular, sürücüye söylemesiyle araç yol kenarına park edildi. 1'i çocuk toplam 21 yolcu panikle terhis edilirken, yangın otobüs çalışanları tarafından söndürüldü.

Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis herhangi bir kazanın olmaması için tedbir alırken, sürücünün evrakları denetleme etti.

İtfaiye ekipleri ise yangının ayrıntılarıyla sönüp sönmediğini yoklama etti. Otobüs lastiğinin yanması nedeniyle başka araçla dolaşmak isteyen yolcular, takriben bir buçuk saat TEM Otoyolu kenarında bekledi.

Yolcular durama karşı çıktı. Bir buçuk saat sonra firmanın diğer otobüs göndermesiyle yolcular, beklediği noktandan alınarak yollarına devam etti.

Konu hakkında konuşan otobüsün ikinci Kaptanı Fahri Patlak, “Aniden duman yaptı, duman yapınca durduk, su döktük. Yaralanmış falan yok. Çorlu'ya gideceğiz” dedi.

Yolculardan Yaşar Erdoğan ise “Lastiklerinden duman gelince dışarı çıktık. Bir saatten fazladır bekliyoruz. Zaten geç kalktı otobüs, başka yerden geliyordu. Aralıksız Olarak geldi buraya. Kimseye bir şey olmadı, hala bekliyoruz” diye konuştu.

Uygar Topaloğlu
 

İstanbul'da yolcu otobüsünde yangın paniği: Yolcular 1.5 saat TEM'de kaldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum