evde masajmasaj istanbul

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' uygulaması: 10 kilo 411 gram uyuşturucu madde ele geçirildi

İstanbul İl Güvenlik Müdürlüğü göre 39 ilçede helikopter destekli 'Yeditepe Refah' asayiş uygulaması gerçekleştirildi.Uygulamaya narkotik suçlarla uğraş, finansal suçlarla uğraş, terörle uğraş, kaçakçılık ve organize suçlarla uğraş, özel harekat, çevik baskı ve trafi.

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' uygulaması: 10 kilo 411 gram uyuşturucu madde ele geçirildi
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 09:29

İstanbul İl Güvenlik Müdürlüğü göre 39 ilçede helikopter destekli 'Yeditepe Refah' asayiş uygulaması gerçekleştirildi.Uygulamaya narkotik suçlarla uğraş, finansal suçlarla uğraş, terörle uğraş, kaçakçılık ve organize suçlarla uğraş, özel harekat, çevik baskı ve trafik ekiplerinin de arasında bulunduğu fazla sayıda polis ekipleri yardım verdi. Kesin Olmayan kişilere karşın Genel Data Tarama (GBT) kontrolleri yapılan denetimlerde aranan kişiler, tabanca, bıçak, uyuşturucu madde taşıyan şüpheliler üzerinde duruldu. Belirlenen kullanım noktalarında antre ve çıkışların kapatıldığı kontrollerde, denetime ast tutulan kişilerin GBT sorgulamalarının yanı sıra el çantaları, valizler ve araçlar teftiş edildi.

Uygulamanın bilançosu açıklandı

Tatbik dahilinde 149 bin 377 kişi sorgulanırken, aranan 449 kişi, teftiş kaçağı 268 kişi yakalandı. Yapılan denetimlerde 10 bin 411 gram uyuşturucu madde, 8 bin 403 adet uyuşturucu hap, 46 adet ruhsatsız tabanca ve tüfek 135 adet fişek ele geçirildi. 24 bin 694 araç ve bin 10 motosikletin denetlendiği uygulamada 924 vasıta ve motosiklet hakkında operasyon yapıldı, 16 araç trafikten men edilerek toplamda 95 bin 180 TL para cezası kesildi. Huzur uygulamasında bin 186 iş yeri denetleme edilirken, 24 şahıs hakkında cezai operasyon uygulanarak 5 bin 216 TL yönetimsel para cezası uygulandı.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum