İstanbul 'da tütün kaçakçılarına büyük operasyon: 9 gözaltı

İstanbul ’da tütün kaçakçılarına büyük operasyon: 9 gözaltı, Gündem Haberleri.

İstanbul 'da tütün kaçakçılarına büyük operasyon: 9 gözaltı
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 13:18
İstanbul ’da tütün kaçakçılarına büyük operasyon: 9 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Alınan bilgiye göre, İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, tütün kaçakçılarına karşın yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Yürütülen soruşturma çerçevesinde boş olarak doğu illerinden getirilen manâsız makaronların İstanbul'da bir takım ilçelerdeki adreslerde depolandığı ve burada doldurularak sigara haline dönüştürülüp piyasaya sürüldüğü istihbaratını alan kaçakçılık polisi, çalışmalarını derinleştirdi. Teknik ve fiziksel peşine düşüp takip başlatan emniyet ekipleri, kaçakçıların, doldurulan makaronların yerinde araçlar kullanarak “servisçi” olarak anlatım tarzı edilen kişiler üzerinden il genelinde faaliyet gösteren tütüncü dükkanlarına satıldığını belirledi.

Yapılan tespitlerin arkasından operasyon için düğmeye basıldı. Piyasaya sürülen tütün mamullerinin depolandığı yerler ile ilgili tespit edilen Fatih'te 4 bambaşka adrese, Esenyurt'ta 1 ambar ve 2 araca 27 ve 28 Haziran'da peş peşe operasyon düzenlendi. Baskınlarda tütün kaçakçılığı yapan 9 şüpheli yakalandı. Depolarda yapılan aramalarda 18 milyon 15 bin adet anlamsız makaron, 9 milyon 182 bin doymuş makaron, 102 bin yaprak sigara kağıdı, 60 kilogram kıyılmış tütün, 40 kilogram nargile tütünü, 3 kilogram sigara tütünü, 2 kamyonet, 1 elektrikli sigara sarma makinası, 1 hava kompresörü ve 1 hava kurutucu alet ele geçirildi.

Tütünlere tahrip edilmek üzere el konulurken, yakalanan 9 şüpheli hakkında adli operasyon başlatıldı. Emniyete götürülerek sorguya alınan zanlılar, açıklama işlemlerinin tamamlanmasının arkasından adliyeye sevk edildi. Savcılığa meydana çıkan şüphelilerden 5'i hakkında adli teftiş hükümleri uygulanırken, D.Ö., A.A., İ.Ç. ve G.Y.Ç. adlı 4 kişi kaçakçılık suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sadık Kahraman

İstanbul ’da tütün kaçakçılarına büyük operasyon: 9 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İstanbul ’da tütün kaçakçılarına büyük operasyon: 9 gözaltı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum