İstanbul'da turist sayısı arttı

İstanbul'da turist sayısı arttı, Gündem Haberleri.

İstanbul'da turist sayısı arttı
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 17:52
İstanbul'da turist sayısı arttı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul ’a gelen yabancı turist sayısı her geçen gün artıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ’nce açıklanan ‘İstanbul Turizm İstatistikleri 2022 yılı Mayıs Raporu ’na göre deniz ve havayoluyla İstanbul ’a giriş yapan tanıdık olmayan turist sayısı 1 milyon 402 bin 366 kişiye ulaştı.

Rapora göre, İstanbul ’a antre yapan tanıdık olmayan ziyaretçilerin en yüksek olduğu birincil 5 ülke sırasıyla Almanya, İran, Rusya Federasyonu, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere oldu.

Vali Yerlikaya sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Dünyanın en eşsiz şehri İstanbul ’umuza Mayıs ayında 1 milyon 402 bin 366 tanıdık olmayan turist geldi. Geçen yılın aynı dönemine göre çoğaltma yüzde 264,6. İlk 5 sırada Almanya, İran, Rusya, ABD ve İngiltere yer alıyor” ifadelerini kullandı. İHA

İstanbul'da turist sayısı arttı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İstanbul'da turist sayısı arttı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum