İstanbul 'da terör örgütü PKK 'ya operasyon: 8 gözaltı

İstanbul ’da terör örgütü PKK ’ya operasyon: 8 gözaltı, Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen soruşturma dahilinde harekete geçen İstanbul Terörle Uğraş (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, ayrılıkçı terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'ye.

İstanbul 'da terör örgütü PKK 'ya operasyon: 8 gözaltı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 12:46
İstanbul ’da terör örgütü PKK ’ya operasyon: 8 gözaltı,

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen soruşturma dahilinde harekete geçen İstanbul Terörle Uğraş (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, ayrılıkçı terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'ye yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Bölücü örgütün ülkeye yönelik eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine karşı geçtiğimiz dönemlerde yapılan operasyonlarda yakalanan PKK üyelerinden ele geçirilen dokümanların tercümesinden yeni bulgu ve belgelere ulaşıldı.

Söz konusu dokümanları tek tek inceleyerek en ince ayrıntısına kadar deşifre eden polis, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içerisinde yurtiçi ve yurtdışında etkinlik gösterdikten sonra İstanbul'a geldiği belirlenen örgüt üyelerinin yakalanması için 10 ayrı ilçede 11 öbür adrese aynı zamanlı işlem düzenledi. Özel harekat timlerinin de katıldığı baskınlarda 8 belirsiz yakalanarak gözaltına alındı.

Işlem düzenlenen adreslerdeki aramalarda yeni örgütsel dokümanlar ve dijital materyaller elde edildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlıların polisteki ifade işlemleri devam ediyor.

Sadık Kahraman
 

İstanbul ’da terör örgütü PKK ’ya operasyon: 8 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum