İstanbul 'da LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı

İstanbul ’da LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı, Gündem Haberleri.

İstanbul 'da LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 19:30
İstanbul ’da LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul ’da bugünden açılmak üzere 26 Haziran ’a değin devam edecek 30. LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri Kadıköy ve Beyoğlu Kaymakamlığı kadar yasaklandı.

Beyoğlu Kaymakamlığı ’nın aldığı yasak kararı, LGBTİ+ topluluklarına iletilirken, Kadıköy Kaymakamlığı ’nın yasaklanmış kararı şöyle duyuruldu:

* “İdaremiz zarfında gerçekleşebilecek olaylar ile alakalı yapılan araştırmalar sonucunda; 21.06.2022 ( Salı) ve 23.06.2022  (Perşembe) günü “30. İstanbul LGBTİ+Iftihar Haftası” konulu toplanma, basın açıklaması, yürüyüş, ilan dağıtımı vb. etkinlikleri yapılacağı biçiminde bilgiler elde edilmiştir.

* İlçemiz sınırları dahilinde huzur, güvenlik ve esenliğin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi nedeniyle; tamamlanmak istenilen eylem ve faaliyet, 2911 Sayılı Görüşme ve Misafir Etme Yürüyüşleri Kanunu ’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ’nun 32/ç maddesine istinaden Kaymakamlığımızca idaremiz dahilinde yer alan bütün açık ve kapalı alanlarda 21.06.2022 günü saat: 00.01 ’ den – 27.06.2022 günü saat: 23.59 ’a kadar 7 (Yedi) gün süreyle yasaklanmıştır.”

GENEL AHLAK VURGUSU

Yasak gerekçesi olarak sunulan ‘genel sağlığın ve genel ahlakın korunması ’ ibaresi Buluşma ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ’nun 17. maddesinde ise şu şekilde yer alıyor:

* “Bölge valisi, vali ya da kaymakam, millî güvenlik, kamu düzeni, kabahat işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlâkın veya başkalarının adalet ve özgürlüklerinin korunması amacıyla belirli bir toplantıyı bir ayı aşmamak üzere erteleyebilir veya kabahat işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması hâlinde yasaklayabilir.”

İstanbul ’da LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. İstanbul ’da LGBTİ+ Onur Haftası etkinlikleri yasaklandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum